Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy egyszer...

Mi az oka annak, hogy egyszer alacsony a vérnyomásom, máskor pedig magas?

Figyelt kérdés
Mikor orvosnál vagyok, akkor mindig magas szokott lenni 145/90, pulzus 90; de ha itthon mérem magamnak, akkor alacsony.Most mértem meg suli után: 71/49, pulzus 50.Még sosem volt ilyen alacsony.A kezeim meg állandóan hidegek:ez az alacsony vérnyomás egyik tünete?Mi az oka annak hogy hol magas, hol pedig alacsony a vérnyomásom?Nem árt ez a szervezetemnek, az ereknek?Amúgy 16 éves lány vagyok,nem iszom,nem cigizek,egészségesen élek.
2011. jan. 11. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát az otthoni vérnyomásod nagyon alacsony. Biztos, hogy jó az a műszer? Valami rokontól kérjetek egy másikat, és azzal is mért meg. Ha akkor is ugyanilyen, akkor baj lehet.

Az meg, hogy az orvosnál ilyen magas, lehet fehérköpeny-hipertónia. Tehát az orvosi környezet miatt lesz magas. Ilyenkor 24órás vérnyomásmérőt szoktak adni, ha megoldható.


Ha felállsz hirtelen, akkor meg szoktál szédülni, pár pillanatig elsötétül a látótered? Volt már olyan, hogy elájultál?

2011. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, volt már hogy elájultam hirtelen felállás után, vagy amikor sokat álltam egyhelyben,akkor megszédültem.
2011. jan. 11. 16:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Az alacsony vérnyomásra utal. De mondjuk nem ennyire alacsonyra. Szóval vagy rossz a műszer, vagy pedig nem jól helyezed fel. A hideg kéz lehet attól, de nekem normál a vérnyomásom, mégis állandóan hideg a kezem-lábam. Mondd el az orvosnak, hogy otthon ilyen alacsony.

Amúgy iszol rendesen? Napi 2litert mondjuk? Különben bizonyos vitaminhiányok, vagy pajzsmirigy-alulműködés is okozhat alacsony vérnyomást. Milyen gyakran méred? És mióta? Mindig ennyi volt?

2011. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!