Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent az a vérvételi...

Mit jelent az a vérvételi adatlapomon, hogy anti-D IgG adása szükséges? Nem mondtak semmit amikor a vérellátóba megkaptam az eredményt:S

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Terhes vagy?

Anti D-t akkor adnak ha az anyuka RH negatív, de az apuka pozitív. Szülés után az anya szervezete ellenanyagot termel így a következő babát idegenként ismeri fel a szervezet.

Ezt kiküszöbölendő adnak anti D-t az anyának.

2011. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen terhes vagyok,de sajnos nem tartom meg a babát:(
2011. jan. 13. 15:52
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező. Nagyon kérlek gondold át még egyszer, és mielőtt döntesz kérlek nézd meg ezt a filmet:

[link]

Ha meg tudod tenni amire készülsz, meg kell tudnod nézni a filmet is.

Olyan sokan tudnak már segíteni a hozzád hasonló helyzetben lévő kismamáknak. Nem tudom miért szántad magad ilyen lépésre, de még ha beteg is a gyermeked, tudnod kell, hogy vannak olyan emberek akik beteg babákat is örökbe fogadnak, akár az egészséges gyermekeik mellé.

Az a baba meg akar születni. Ne gátold meg kérlek benne.

Itt segítséget kapsz ha úgy döntesz élni hagyod gyermeked:

[link]

2011. jan. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Nah, már megint egy hittérítő... Mi közöd van hozzá?


Kérdező: akkor az abortusz miatt lesz. Ez majd a későbbi esetleges terhességeknél is elő fog jönni, szóval majd ne lepődj meg.

2011. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

Nem vagyok hittérítő, csak úgy gondolom, hogy az abortusz egy olyan lépés egy nő életében ami ha van lelkiismerete kihat az egész életére. Nem csak a babát próbálom védeni, hanem az anyukája lelkét is. Természetesen semmi közöm hozzá, a döntés az övé és neki kell majd vállalnia tette következményeit, mint ahogyan más abortuszon átesett nőknek is.

Én szerencsére 15 évesen láttam a néma sikoly c. filmet, és hagy mondjam el, hogy nem voltam vallásos bár hittem Istenben. Ez a film meghatározó volt a későbbi sexuális életemre nézve. Mindkét gyermekemet vártam, ami azt jelenti, hogy tudatosan készültem a fogadásukra egészséges életmóddal és szeretettel. Nem vágyom több gyermekre, de ha újra terhes lennék, megtartanám, sőt mostanában gyakran gondolkodom örökbe fogadáson, hiszen annyi szeretetre vágyó elhagyott pici gyermek él hazánkban is akik legalább élnek, és így esélyük van még értékes életet élni.

Ajánlom neked ezt a történetet ha tudsz angolul:

http://www.youtube.com/watch?v=7sRYz7IDru0

Ha nem tudsz : Egy lányról szól akinek az anyukája abortuszon esett át. Később azonban kiderült, hogy még mindig terhes mert ikreket várt és az egyik gyermek túlélte az abortuszt. Őt már életben hagyta édesanyja és örökbe adta. Ez a lány később megkereste biológiai anyját és megköszönte neki, hogy az életet választotta számára.

2011. jan. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És ki kérdezte a véleményed?
2011. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
Tudod ez egy olyan fórum ahol mindenki szabadon hangot adhat és ad is a véleményének.Inkább adok hangot a véleményemnek egy élet mellett mint ellene, még ha ez egyeseknek, mint te nem is tetszik.
2011. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, aranyos ha valaki elhiszi, hogy figyelnek rá miközben nem is kérdezték :)
2011. jan. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudod bármennyire is sajnálom,és bármennyire is megvisel lelkileg,ez a legjobb döntés...nagyon fáj a szivem,lelkem,hogy el kell vetetnem,de 21éves vagyok,egyedül nem tudom felnevelni.
2011. jan. 15. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:
8%

Ezért írtam, hogy nagyon sokan vágynak babára. Nyílt örökbefogadással már a kórházból haza tudják vinni a babát. Nagyon sok ember el tudna tartani több gyermeket is, de nem adatik meg nekik a saját gyermek. Ha a kihordását nem tudod vállalni, félsz a megbélyegzéstől azt megértem. Ez mindenképp a te döntésed. Nem ítéllek el és nem akartalak megbántani sem a véleményemmel, egyszerűen csak nem tudtam volna elszámolni a lelkiismeretemmel ha nem hívom fel a figyelmedet az egyéb lehetőségekre.

Szívből kívánom neked, hogy rendeződjenek a dolgaid és megnyugodjon a lelked.

2011. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!