Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rémálmok ellen van valamilyen...

Rémálmok ellen van valamilyen gyógymód? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 hete minden éjjel "rém álmodok" valamilyen baromságot. Nem azok a tipikusan ijesztő rémálmaim vannak, inkább pszichésen viselnek meg,de olyan szinten,hogy másnap egész nap nyomott vagyok miatta, volt már olyan is,hogy rám tört a sírógörcs...Csak hogy néhányat említsek: tegnap éjjel azt álmodtam, hogy az autóm kulcsa beleesett a csatornába, majd egy teljesen átlagos kinézetű férfi kivette, és megpróbálta kinyitni vele az autóm. Ez nekem nem tetszett,többször rászóltam,de az ember eszelősen viselkedett,lökdösni kezdett,és csak azért se adta oda a kulcsot,mondván ő akarja kinyitni nekem. Én pedig elkezdtem ütni-rúgni,majd mikor a földön volt,ráléptem a fejére,az pedig darabokra tört.

Volt olyan is,amikor azt álmodtam, hogy a párom exe üldöz,én pedig menekülök előle,s egy pincében bújok el. Majd egyszer csak megjelent egy csomó patkány,és szó szerint elkezdtek felfalni, tudtam róluk,hogy az ex küldte rám őket. (nem ismerem egyébként a lányt,és nincs vele semmi bajom,nem vagyok féltékeny,hiszen ő már csak múlt, meg amúgy is az ország másik végében él.)

Két hete ilyen,s ehhez hasonló álmok gyötörnek, de nem tudom,miért? Nem tudok rendesen aludni,fáradt vagyok,nehezen koncentrálok a munkámra,a kollégáim is megjegyezték már,hogy valami nincs rendbe velem...Mit tegyek?


2011. jan. 13. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sokat eszel lefekvés előtt. Lefekvés előtt 3 órával egyél utoljára.
2011. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne egyél annyit lefekvés előtt! Ne maradj fenn sokáig (a 8 óra,9 óra lefekvés jó alvást eredményet :-) )! Kakaó vagy kamilla tea jót tesz :)! Olvass valami pozitívat lefekvés előtt,nézz meg egy pozitív filmet(100 %pozitívat bánat nélkül:)!


Próbáld meg :)!

mobilfan válasza volt

2011. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jó alvást eredményez,bocsi,elírtam!
2011. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lefekvés előtt ne tévézz és ne netezz - egy pszichiátertől azt hallottam, a "képek túladagolása" zavarokat okozhat, nehéz az agynak feldolgozni.

Kólát teát, kávét lefekvés előtti órákban ne igyál.

Nekem az is okoz rémálmokat, ha nem kényelmes a ruha, amiben alszom, vagy ha túl hideg van, esetleg túl meleg.

2011. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Onkontroll, lelkiismereted megvizsgalasa es relaxalas!

Felsz valamitol, s ez folytatodik az almaidban is.

2011. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,igyekszem tanácsokat megfogadni!
2011. jan. 13. 16:20
 7/9 tetris ***** válasza:
Olyan ember a földön nincs, akinek ne lennének időnként rémálmai. Nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki. A fáradtság, koncentrációs zavar talán lehet egy vitamin,- vagy ásványi anyag hiánya miatt is.
2011. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

16:20


Persze,mindenkinek vannak,de gondolom nem 2 hétig egyhuzamban.

2011. jan. 13. 17:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt tudom ajánlani hogy ha ez még tovább folytatódik menj el pszihiáterhez. Nem ciki dolog én is voltam ilyen idiota időszakba de már ott voltam hogy őrültnek néztek a barátaim. Remélem segítettem. Ja és este semmi kola, kávé, horror film. Nézz meg esetleg egy romantikus filmet és igyál kakaót ha úgyérzed valami hiányzik.
2014. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!