Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik valamilyen kenőcs,...

Létezik valamilyen kenőcs, vagy valamilyen gyógymód kezdeti körömágy gyulladásra?

Figyelt kérdés
Kb 2hete kezdődött,és már gennyes is egy kicsit.A gyulladás a lábam nagyujján van és nagyon fáj.Orvoshoz nem szeretnék menni vele mert reménykedek benne,házilag is meg lehet gyógyítani valamilyen szerrel.
2009. febr. 15. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is be szokott gyulladni, én paradicsomszeleteket pakolok rá és úgy üldögélek egy órácskát. Megtehetd pl esti film közben. Éjszakára meg körömvirágkrém, de gyógyszertári, nem szedett vedett.Svédkeserűs borogatás is jó.
2009. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megmosod alaposan. Ezután párakötés. Ami akkor ok.-s ha így készül: a jelzett területre először valamilyen zsíros krém, az egyszerű vazalin is jó. Erre vatta, benedvesítve. Erre gumikesztyű ujja, vagy fóli. Legfelülre rögzítő pólyamenetek.

FONTOS: A párakötés csak addig párakötés, amíg nedves, ez, a környezet hőmérsékletétől függően egy-két óra, ezután ismét nedvesíteni, úhy , hogy vizet juttatni levétel nélkül a vattára, szüper ha egy vékony, szívószálnyi méretű nylon cső van és ezen át fecskendővel. Ilyen az orvosi szárnyastű csöve, kérj kórházban dolgozó ismerőstől, és ezt foglad bele a kötésbe, ekkor elég 24 óra múlva cserélni. Ez 2-3 nap altt meggyógyítja! Utána Betadine oldattal mosogatni reggel este 3-4 napig, nehogy kiújoljon. Körömvágáskor óvatice!

2009. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elütöttem: Vazelin

Mégpedig jó az egyszerű fehér savmentes is, nem kell bórvazelin, ami sárga, de ha az van otthon az is jó, de ugyanígy jó Nivea, Neogranormon is.

2009. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!