Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen következményekkel...

Milyen következményekkel járhat ha Dalsan (Citalopram) hangulatjavító szer szedése közben füvezek?

Figyelt kérdés
még csak egy felet szedek naponta ...
2011. jan. 14. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Meghal az a kevés agysejted is, ami most van.
2011. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem mennyi rá az esély hogy rosszul létet vagy halált okozhat ? (értelmes válaszokat szeretnék)
2011. jan. 14. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom hallucinálhatsz, de szerintem semmi, vagy egyéntől függ. Ha már... akkor inkább a fű és csak a fű! Elmondanám Neked, hogy a hangulatjavító xart sem ér, cserében rövid időn belül romlik majd a látásod, meghízol, érzelmileg elfásulsz, semmi nem érdekel, növeli az öngyilkossági hajlamot, és a libidódat is kinyírja, inkább okádnál, ha csak eszedbe jut a szex... vagy fűvel-fával, és utána szintén okádnál - saját magadtól... Egyik lehetőség "jobb", mint a másik. Nem az okozatot kell megszüntetni, hanem az okot. Derítsd ki, miért van szükséged rá, és változtass rajta! Ha drogként kellene, nyilván inkább nyugtatót szednél. Ja, és antidepresszáns miatt kialakulhat még alkoholfüggőség is, idővel szükséged lesz nyugtatóra is, mert állandóan pattanásig feszült leszel tőle. És szép lassan kinyír. Ld. szegény Albert Györgyit. A hangulatjavító a központi idegrendszert stimulálja. Inkább járj el valamilyen csoportba. Tudod, a Gipsz Jakab vagyok, alkoholista - ilyen csoportba. Ott meghallgatnak, az ér valamit. Hidd el, abban a hallucinációban, amit egy majdani antidepresszáns-megvonás okozna, minden jobb! Ha csak be akarsz tépni, elmondanám, hogy az antidepresszánsnak idő kell, hogy kifejtse a hatását. A nyugtatók időszakos vagy alkalmankénti szükségessége még indokolt a mai stresszes életvitel mellett, a taposómalomban/mókuskerékben, de ettől olyan leszel, mármint az antidepresszánstól, mint egy szobanövény. Ha még nem vagy olyan, nyugi, nem kell már sok idő, és lexarsz majd mindent. Tényleg így akarsz élni???
2011. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
19:47 Na, ha még csak egy felet szedsz naponta, akkor pont időben vagy még, hogy szépen abba is hagyd. Szedd minden másnaponta 1-2 hétig, aztán azt az adagot is csökkentsd 1 hétig a felére. És ha lesznek majd hallucinációid, iszonyú rémálmaid ébren tőle, akkor majd talán észhez térsz. Dr. Szendi Gábor szavai ennyire nem jutnak el senkihez? A dilidokik nem olyanok - legalábbis itt, Mo.-on nem, - mint Amerikában. Amúgy lehet, hogy ott is csak a filmeken ilyenek. Itt tényleg az orvos hülyébb, mint a beteg. Az antidepresszáns igenis legális DROG, aminek felírását semmilyen vizsgálat nem előzi meg, csak doktor úr/nő, fáj a hajam, és nyakra-faxra, boldog-boldogtalannak kiírják. Csakhogy ettől az élete nem fog megoldódni! Annyiban fog megváltozni az élete, hogy már nem is akar majd változtatni rajta, mert pont lexarja, nem érdekli. A problémádat csakis Te, és egyedül Te tudod megoldani. Ja, és ha xarban vagy, meg fogsz lepődni, hogy akiket a barátaidnak hittél, akikre azt hitted, számíthatsz, elfordulnak tőled. Ha menekülni akarsz a valóság elől, pont a legrosszabb utat választottad! És majd ha egyszer abbahagyod ennek a méregnek a szedését, meg fogsz lepődni, hogy már rég nem vagy fiatal, de még nem éltél, és már túl késő, hogy voltaképp csak ültél szobanövényként, magad elé bámulva, és hogy voltaképp kiesett az az x év, amíg ezt a xart szedted, és lövésed nincs róla, mi történt Veled ezen idő alatt, ki mit mondott, kinek mit mondtál, és mit is akartál mondani voltaképpen, mert a mondat közepén már nem tudod, hogyan akartad befejezni, és az elejére sem emlékszel már. Annyi durva mellékhatása is lehet, hogy ihaj! Olvasd el!
2011. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
19:47 Hát, öngyilkosságot pont nem antidepresszánssal követnek el... Ha rosszul leszel, szerintem semmi köze nem lesz az antidepresszánshoz. Jó nagy barom, aki felírta Neked, teljesen függetlenül attól, miért írta fel. Tudod, az orvosok nem azért írnak fel Neked gyógyszert, mert Neked arra feltétlenül szükséged van - ők ilyen-olyan jutalomban részesülnek, ha x cég gyógyszereit írják fel... Ha nem bírod, megszívtad, és kapsz másikat. Őt meg majd elküldi a gyógyszergyártó cég a Bahamákra nyaralni, amíg Te beledöglesz a mellékhatásokba. De ne örülj, nem valószínű, hogy belehalsz, pusztán az antidepresszáns szedésébe - kivéve, ha kinyírod magad. Ugyanis pont ezt segíti elő. Burkolt népirtás, vesszen a férgese...
2011. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm az építő jellegű válaszokat, körülbelül több éve nagyon elfásult vagyok már, de nemrég jutottam el arra a szintre hogy tényleg mindent leszarok, a rémálmok éjjeli halucinációk már ígyis megvoltak a szedés előtt, a libidó csökkenés is, bár régebben is szedtem egy gyengébb fajtát (Stimulton)lehet hogy ettől csökkent a vágy ?

Most komolyan elgondolkotom érdemes-e, köszi mégegyszer

2011. jan. 14. 22:12
 7/9 anonim ***** válasza:
19:47 Szendi Gábor írásait olvasd el a neten, érdemes! Amit nem Ő írt - durva látáscsökkenés... Nem visszafordítható...
2011. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19:47 Sajnos az életed magától nem fog megváltozni. Neked kell olyanná tenni, amilyen szeretnéd, hogy legyen... Sz@r az élet! Higgy magadban, senkire se hallgass, aki el akar tántorítani, és váltsd valóra az álmaidat! Én már öreg vagyok, de Neked még sikerülhet!
2011. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hangulatjavito"! Tehat a Te hangulatodat megvaltoztatni egy kulso szerrel nem tudod, esetleg elkabitani fogod magad.

A Te hangulatodat csakis egyedul Te tudod megvaltoztatni, tehat tegyel lepeseket, hogy maskeppen elsz pl.

Keszits programot, jarj tarsasagba, legyen hobbit, mozogj rendszeresen. Mindig arra torekedj, hogy lekosd magad, de olyan dolgokkal, amik erdekelnek, es szereted is csinalni. Nagyon fontos az, hogy megtalald onmagadat es torodj magaddal.

Ez a gyogyszer valoszinuleg, hogy altat, illetve segit abban, hogy a remalmaid megszunjenek, de maga az eletmododat nem fogja megvaltoztatni.

Hangulatjavito teakevereket tudsz venni, amit naponta 2xer kell fogyasztani, s ennek van nyugtato hatasa, s igy az esti tea mar gondoskodik is arrol, hogy nyugodtan aludj, viszont napkozben mindig ugyelj arra, hogy ne legy tetlen, tehat mozogj es elj nyitottan.

2011. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!