Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy ne tömjenek folyamatosan különböző vitaminokkal?

Figyelt kérdés

Rengeteg dolgot akarnak belémdiktálni: csonterő, c-vitamin(aminek a tablettájától mondjuk hányingerem lesz), pezsgőtabletta, ilyen-olyan halolajak...

Ha meg nem fogy el, akkor meg mondja, hogy drága pénzen vesz nekem vitaminokat(nem egyszer kértem már, hogy ne tegyék), és miért nem becsülöm még ennyire sem.

Nekem nagyon idegen, hogy egészségesen is tablettákon éljek... 16/f


2011. jan. 16. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Pedig ez fontos, főleg a te korodban.
2011. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ekkor sokat nőnek a fiúk, nagy tömegű izmot szednek magukra. a szüleid azért etetnek ilyesmivel, hogy ne legyen gerincferdülésed, egészséges maradj sokáig:) kérd meg, hogy szerezzenek nem hányingerkeltő c vitamint:)
2011. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg olyan sok tablettát meg mindent akarnak beléd tömni miközben egészséges vagy akkor csinálj úgy mintha lenyelnéd de tartsd a nyelved alatt majd köpd ki amikor nem látják.


Ja és gerincferdülést nem vitaminhiánytól kap az ember, hanem ha pl. görnyed a számítógép előtt ahelyett hogy egyenesen ülne, meg ha az iskolatáskát állandóan csak az egyik oldalon hordod.

2011. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és egyél gyümölcsöt ha vitamin kell :) Uccsó voltam.
2011. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg a szüleidnek,hogy ezek a tabletták nem érnek semmit! Csak a reklámjuk nagy! Vegyenek inkább sok gyümölcsöt neked,egyetek sok zöldségfélét,igyál sok tejet (sok benne a kalcium és a D vitamin is,ami a csontok erősségéhez kell). Egyél tejtermékeket,tojást és mindenfejta húst és halat is.

Ezek sokkal kevesebbe kerülnek,mint a drága tabletták és hatásosabbak is.

Ne ülj órákat a számítógép előtt,hanem mozogj sokat,vagy sportolj valamit.

AÍkkor erős és egészséges leszel. A sok tablettától nem.

2011. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. jan. 16. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!