Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet, mivel lehet...

Hogyan lehet, mivel lehet kiakasztani a cukortermelést, hogy cukorbeteg legyen valaki?

Figyelt kérdés
ne én akarok,és cukorbetegek is írjanak,bárki aki tudja.A bnőm kérdezi mert lehet h cukros.és rendes válaszokat kérek
2011. jan. 16. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Előszőr káromkodni akartam a kérdést elolvasván.Azt hittem,cukorbeteg akar lenni.A cukorbetegség a hasnyálmirigy elégtelen működése miatt alakul ki és egy életre szól.Kezdő tünetei a szomjúság,a nemi területek viszketése, a szájszárazság.Egy egyszerű éhgyomri vérvétellel eldönthető. Cukrosok ezrei szednek gyógyszert és kapnak insulint és szenvednek a látásromlás, a diéta, a láb elvesztése ellen.Ha rendes választ akarsz kapni,akkor fogalmazz rendesen.És olvass utána és irány a háziorvos.De kíváncsi lennék,hogy miből gondolja.


[link]

[link]

2011. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szervezet nem "termel" cukrot!
2011. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem értem teljesen, most a barátnőd cukorbeteggyanús, vagy cukorbeteg akar lenni? Első esetben szerintem cukormérés kéne. És cukortermelésen inzulintermelést értesz (az a hormon, ami lebontja a cukrot)? Mik a tünetei a barátnődnek, vagy csak megijedt?

Én úgy tudom, hogy csak annál lehet, aki hajlamos rá. Az I. típusú (fiatalkori) cukorbetegégnél leáll az inzulintermelés, gyors lefolyású, jellegzetes tünetekkel. Ez autoimmun folyamat, nem lehet megakadályozni, és kiakasztani sem, mivel elég gyorsan magas lesz a vércukorszint, nem kell hozzá akár enni sem.

A II. típusnál (időskori), ha valaki hajlamos rá, általában az elhízás, életmód okozza. Tehát ha sok cukrosat eszel, elhízott vagy, nem mozogsz, azzal eléggé kiakasztod, de nem tudni, hogy mikor jelenik meg a betegség, ha egyáltalán megjelenik.

Remélem ez világos, de nem nagyon értem, mit szeretnél, és kíváncsi vagyok mire. Vagy a barátnőd aggódik hogy mi miatt lehetne cukorbeteg? Mert így nem lehet kiszűrni, a cukorbetegségnél sok múlik a genetikán, és lehet valaki egy fertőzéstől is beteg, nem kell ahhoz feltétlen rossz életmód (még a II.-nál sem).

2011. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.A bnőm azt mondja,h van amikor 7-11 es a cukra,és nem tudja mit tegyen.Mert termel a szervezete inzulint,csak nem eleget.És mik a tünetek még?
2011. jan. 16. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Menjen orvoshoz. A cukorbetegség nem játék, a 11es cukor már károsíthatja a szervezetet, és ha tüneteket nem is okoz, előbb-utóbb megjelennek a szövődmények. Ezért is veszélyes, mert sokszor nincsenek (egyértelmű) tünetei, csak ha nagyon magas a cukor (pl. I. típus), és így sokan akkor veszik észre, amikor már 10 éve betegek, és romlott a látásuk, veséjük, stb.

Az orvos kezelheti a betegséget tablettával, inzulinnal és mindenképpen diétával.

Tünetei:

# Erős szomjúságérzet

# Fokozott éhségérzet

# Gyakori vizeletürítés

# Fáradékonyság, ingerlékenység

# Látásromlás

# Bőrviszketés

# A végtagok gyakori zsibbadása

# Lassan gyógyuló sebek, fekélyek keletkezhetnek a test különböző pontjain

# Gyakrabban jelentkezhetnek fertőzések

# Esetleg előfordulhatnak szexuális problémák

2011. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Káposztástészta után délután 3-kor mindenkinek annyi.

El kell menni a körzetihez,beutalót kérni ÉHGYOMRI cukorvizsgálatra.És a többi kiderül.De ha méri és tudja,hogy ennyi,nincsenek szülei?? Nincs rosszul?? Valami nem stimmel.

2011. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat.:-)
2011. jan. 16. 22:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már volt 11-es cukra, akkor ne itt a neten "hülyéskedjetek", hanem menjen orvoshoz, mert ez már elég komoly. Ha pedig éhgyomorra sikerült ezeket az értékeket összehozni, akkor szinte biztos, hogy cukorbeteg szegényke.


Gondolom, hogy a barátnőd fiatalabb, ebben a korban az 1-es típus a gyakoribb, ami autoimmun eredetű vagyis, nem kellett semmi "extrát" csinálnia, hogy ez kialakuljon, mert sajnos ez bármikor kialakulhat magától.

2011. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaja. És ha nem akar megvakulni meg végtagot veszteni, akkor mielőbb kezeltesse magát. Kicsit magasabb cukornál kómába lehet esni.
2011. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen. lécci írjatok::)
2011. jan. 24. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!