Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg rosszabbak a koraszülö...

Tényleg rosszabbak a koraszülött gyerekek életkilátásai?

Figyelt kérdés
A kb 1 hónappal elöbb születettekre gondolok. A későbbiekben több komoly bajuk lesz és korábban halnak mint akik rendes időre jöttek világra?
2011. jan. 17. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
sajna igen :/ :) :S
2011. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Hát igen. Nyilván azért 9 hónap a 9 hónap, mert ennyi időre van szüksége, hogy teljesen kifejlődjön és képes legyen alkalmazkodni a külvilághoz, életben tudjon maradni benne.

Egyébként egy hónap nem vészes, abból még akár orvos is lehet. De ez nagyban függ a születés körülményeitől is. Nem mindegy, hogy miért jött egy hónappal előbb és milyen állapotban jött világra.

2011. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
6 héttel voltam koraszülött, pl kicsi az állkapcsom, fogszabi kellett. dongalábbal születtem, de helyretették. gondolom, majd még kiderül.
2011. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt két ismerősöm, akik idő előtt születtek, mindketten nagyon okosok. Az egyik lány megvakult az inkubátorban, semmit sem lát, de elvégzett egy német-holland szakpárt. A másiknak nem lett semmi baja, csak kicsi. Nagyon kedves asszony.
2011. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 7 hónapra születtem az ikertesómmal együtt,pontosan a 31. hétre! 1370gramm voltam! Nincs semmi bajom! Tesómnak sem! Ez nem törvényszerű!!!!!! És ha 1 hónappal előbbre gondolsz csak,az a 36. hét! Az orvosom azt mondta a 36. hét után született gyermek már nem koraszülött! (de a fiam 40. hétre született)
2011. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is ismerek egy olyan nőt, aki koraszülött volt, 7,5 hónapra született.

szerintem normális, ami az intelligenciáját, tanulási képességeit illeti, csak nagyon alacsony, és az alakja valahogy olyan fura.

persze az alakja nem biztos, hogy a koraszülöttség miatt van. keskeny, csapott válla van, vézna.

magasságra viszont soha nem lesznek olyan magasak, mint lehettek volna. persze nyilván nem mindegy, hány héttel születik meg hamarabb a baba. ha határeset, pl. két héttel hamarabb, akkor nem valószínű, hogy csökkenti a magasságot.

2011. jan. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!