Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondort szeretnék de nincs...

Komondort szeretnék de nincs idöm vele foglalkozni sokat, házőrzésre kell de ha reggel elengedem az utcán 5percre ne támadjon meg senkit. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs időd vele foglalkozni minek vennél kutyát? Házőrzésre meg ott a riasztó!
2009. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

De minek kutya, ha nem tudsz / akarsz vele foglalkozni? Ő egy érző lény, neked van barátod, családod, iskolád/munkád, egyéb hobbid, egy kutyának CSAK TE lennél. Hogy tehetnél vele ilyet?


Csak házőrzésre vannak remek riasztó berendezések, szerintem olcsóbbak hosszútávon, és nem fog harapni a rossz szocializálás (annak hiánya) miatt.

2009. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Első nekifutásra egy jó kutyaiskolát a lehendő kutyádnak és több szabadídőt neked. Illetve kívánom találd meg a megfelelő fajtát, ugyanis az első állításodból az derül ki,hogy nem komondort szeretnél.
2009. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat..de nem ugy értettem hogy egyáltalán nem foglalkoznék vele hanem miután sokat melozom napi max 1óra...inkább a komondor érdekel hogy mennyire kell istápolni(mondjuk mint egy ölebet?)
2009. okt. 11. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Tiszta provokáció a kérdés nehogy bevegyétek már..
2009. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ebbe nem tudom mi a provokácio,egyszerüen nem értek a kutyákhoz és a segitségeteket kértem....
2009. okt. 11. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a kutyavállalás előtt el kellene olvasnod pár könyvet a kutyázásról. első voltam
2009. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor néhány dolog általánosságban:


A kutyával kölyökkorban 2-4, utána is legalább 2 órát kéne foglalkozni.


A kutyát nem engedjük el önsétáltatni magát az utcán először is mert tilos, másrészt mert a kutyával sétálni kell menni, hogy ne bolonduljon meg a kertben, hogy találkozzon más kutyákkal, hogy szocializálódjon.


A komondor szőrét ápolni kell, tépkedni a zsinórokat, hogy ne filcesedjen lapra össze.


A komondor kemény kutya. Határozottan kell vele bánni. Ha komondort veszel akkor mindenképp vagy kutyasuli (ez lenne a legjobb) vagy egy pár kutyanevelési könyvet olvass végig, mert különben nem fogsz bírni vele.

2009. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2009. okt. 12. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!