Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukám négy napja kórházba...

Anyukám négy napja kórházba került tüdőgyulladás gyanújával magas láza volt (40 fokos) de kiderült, hogy tüdőembóliája van. Még nem találják a vérrögöket, nagyon félek, hogy elveszítem. Valaki valami biztatót?

Figyelt kérdés
Esetleg ismerős aki már felépült ebből?
2011. jan. 21. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tüdőembóliája van, akkor a tüdejében van a vérrög! Legalábbis ott is, ha tüdőembóliája van. Attól még lehet máshol is a testében. A mamám tavaly feküdt egy hétig az intenzív osztályon, egy hétig kapott infúziót, ami szépen feloldotta a rögöket. Azóta is vérhígítót szed.

Viszont úgy tudom, hogy lázat ez nem okoz. Beszélj az orvossal, aki kezeli!

Mielőbbi jobbulást az anyukádnak!

2011. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
anyukám is infúziót kap,mert nem bír enni.Már nincs láza csak az első 2 napon volt,az orvos meg azt mondta,nem tehetünk mást csak azt,hogy imádkozunk érte,na ezután estem kétségbe igazán.Köszönöm szépen a választ.
2011. jan. 21. 12:16
 3/14 anonim ***** válasza:
kisfiamnak súlyos tüdőgyulladása volt(ő értelmi és mozgássérült),6 hétig volt lélegeztetőgépen.már az orvosok azt mondták gondolkozzunk el rajta hogy kikapcsolják e a gépet.mi nem engedtük.gégemetszést is csináltak a lélegeztetés miatt.ennek már 7 éve,szépen lassan felépült.embólia nem volt,de remélem vigasztal kicsit hogy amikor már az orvosok is úgy vélik hogy lehet hogy vége akkor sem szabad feladni mert lehet tovább ....gyógyulást kívánunk anyukádnak!
2011. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jan. 21. 12:39
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az infúzió nem (csak) azért kell, mert nem tud enni, hanem abban kell kapnia a gyógyszert.

Bíztatót sajnos nem tudok mondani, a keresztanyám egy pillanat alatt halt meg tüdőembóliában, ha mellette lett volna 200 orvos (de egy sem volt, mert otthon reggelizett), akkor is meghalt volna.

A te anyukádnak van esélye, mert még él, és tudják kezelni.

A tüdőgyulladásnak nincs köze az embóliához, abban az értelemben, hogy tüdőgyuszi tudomásom szerint nem okoz embóliát.

2011. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Általában a tüdőembólia mélyvénás trombózisból származik (azaz a láb valamelyik vénájában képződő vérrögből leszakad egy darab, és az tömi el a tüdő egyik erét). Fel lehet belőle épülni, de ez a súlyosságtól függ. Az, hogy még él, jó jel, de az orvosok tudják megmondani, hogy körülbelül mennyi esélye van felépülni. Jobbulást kívánok neki!
2011. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,reménykedem benne,hogy nem lesz baj :(
2011. jan. 21. 13:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nem vagyok vallásos, de már több helyen olvastam, hogy kísérleteket végeztek, és az derült ki, hogy azok a betegek, akikért imádkoztak, valóban nagyobb számban gyógyultak fel súlyos betegségekből, sőt, azt is megállapították, hogy a csoportos imádkozás még hatásosabb. Úgyhogy szerintem vedd komolyan, amit az orvos mondott, és imádkozz sokat anyukád felgyógyulásáért. Jobbulást kívánok.
2011. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Csak azért aggódom,mert már 6 napja bent van a kórházban,és nem találják a vérrögöt,ami bármikor elzárhatja a vér útját,azt mondták a lábában nincs,ami jó mert nincs trombózisa,de nekem nincs egy nyugodt pillanatom
2011. jan. 23. 09:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Én sem igazán értem ezt az egészet. Beszélj az orvossal, világosítson fel, kérdezzél tőle, ha valamit mégsem értesz! Esetleg másik orvost kérni, hogy kezelje? Érdeklődj a kórházban! Én szorítok, hogy minden rendben legyen!
2011. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!