Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikumtól fájhat a hasam?

Antibiotikumtól fájhat a hasam?

Figyelt kérdés
pontosabban napi 200mg doxacilint szedek.
2011. jan. 22. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy fáj a hasad? A gyomrod fáj? Az emésztésed rossz? Vagy görcsölsz? Baromira nem mindegy.


Ha a gyomroddal, beleiddel vannak bajok, kérj a gyógyszertárban probiotikumot, mert az antibiotikum elég rossz hatással van az emésztésre, kiírtja a gyomor természetes flóráját.

2011. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hmmm...a gyomrom fáj. De nem úgy állandóan kibírhatatlanul, hanem sokszor megnyilall.
2011. jan. 22. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát... ha nem szedsz probiotikumot, akkor kezdd el. Gyógyszertárban vény nélkül adják, szedheted egyszerre az antibiotikumkúrával, csak ne a gyógyszerrel egyszerre vedd be, hanem tarts úgy 3 órát a kettő közt (vagy többet). Az segít a gyomrodnak helyreállni.
2011. jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha nem szedek probiotikumot, akkor nagyobb probléma is keletkezhet? Esetleg maradandó károsodás is megjelenhet, ami az antibiotikum szedésének megszüntetése után is megmarad?
2011. jan. 22. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom, mennyire lehet súlyos, de jó hosszú ideig fennállhat, az tuti (én minden alkalommal megszívom, és a múltkor külföldön lettem beteg, nem volt Normaflore-uk, úgyhogy a gyomrom nagyon szétment, plusz nekem hüvelygombám is lesz (a hüvelyflórát is kipusztítja a gyógyszer).

Ha nem akarsz probiotikumot szedni (100%ig természetes gyomorbacikat tartalmaz, semmi mesterséges),akkor fogyassz kaukázusi kefírt, natúr joghurtot, az is jó.

2011. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
2011. jan. 22. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet az antibiotikumtól. Ha elfogy, elmúlik, nem lesz károsodás, nem kell félned. Ha nagyon kellemetlen, menj vissza a dokihoz és kérj más fajtát. A gyomorfájáson egyébként a probiotikum nem segít. (De tényleg hasznos.)
2011. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!