Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 14 évesen mitől fájhat a...

14 évesen mitől fájhat a csigolyám? (lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, már régebben is fáj ott a nyakamnál a nagyobbik csigolyám, és körülötte. De régebben csak néhajött elő, egy hónapban 1, 2 alkalommal, de most már kb 1 hete fáj. Nem tudom mitől. Apum megszokta enyhén maszírozni, és akkor enyhül egy kicsit.

Apukám is 'rörbe'onnantól, tehát olan kis púpfélesége van, de nem nagy...

Én is magas vékony lány vagyok.

Mitől fájhat nekem ott? ÉS hogyan múlhatna el, mit kell tennem? Maszírozás segít?


2011. okt. 12. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sportolsz valamit?

Amúgy elsőnek én a párnámat cserélném le a helyedben.

2011. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát ha fáj akkor én elmennék vele ortopédiára. Nekem is kiállt évekig de fájni nem fájt, aztán csontkovács helyrerakta (első 3 alkalommal pár nap után visszamászott de a 4. alkalommal véglegesen sikerült)
2011. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
egy jó masszőr helyre teszi.
2011. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Etkaanyo jogaja, video! ird be a keresobe. Ez az idos holgy beszel a helyes tartasrol, annak fontossagarol, tehat ezert nezd meg, mivel elkepzelheto, hogy a tartasoddal van a baj.

A stressz is okozhatja ezt, de lehet egy meszesedes, vagy kopas is, tehat ezert erdemesebb lenne egy rontgent csinaltatni, hogy kideruljon az oka.

Egy rontgennel mar az orvos is kozli, hogyha a tartassal van a baj, tehat akkor tornazni kell. Az uszas, a joga nagyon jo erre, de az okot kell megtalalni.

2011. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
gerincferdülés / helytelen testtartás.
2011. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

különösebben nem sportolok, csak sokat görkorizom.

A párnám? sztem pont megfelelő, nagy, széles párna, és nem magas, szivacsos

2011. okt. 12. 20:24
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is a helytelen testtartásra tippelek, a szüleim szerint is az. Mivel elég magas vagyok, a suliban is oda kell görnyednem a padba, főleg mikor füzetbe irunk...

Stressz: Ha ez az ok, mit tehetek?

2011. okt. 12. 20:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Mikor szokott fájni? Mennyi ideig?
2011. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát irtam, régebben ritkán jött elő, esténként...

Mosanában meg 2, 3 órás szünettek jelentkezik, kb 1 órát, de van amikor 2 is. Tehát amármikor előjön, nem tudom beszámítani.

2011. okt. 12. 20:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam hogy milyen tevékenységek közben? (ülés, mozgás....)

Bocsi ha félreérthető volt.

2011. okt. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!