Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diákok van vizsgálat amit ti...

Diákok van vizsgálat amit ti túlzásnak tartottok az iskola keretein belül, ami feldühít benneteket? Mi az?

Figyelt kérdés
És mért?És milyen negatív vizsgálati módokat tapasztaltatok már meg így?Ha valamit nem akartál mertél ellenállni vagy beálltál a sorba és hagytad?Ha igen mi volt?
2011. jan. 22. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Minden vizsgálat ellenőrző vagy prevenció jellegű, tehát egyik sem lehet túlzás.

Például ezen az oldalon is nagyjából minden napra jut egy fitymaszűkületes kérdés. Ha nem nézné meg az orvos évente, simán mindenki beletörődne vagy csak évek múlva kezdene aggódni, amikor már kénytelen műtétre menni. Magát a vizsgálatot pedig valószínű hogy mindenki kellemetlen élményként, és feleslegesnek ítéli meg. Lányos példát nem tudok, de egy vizsgálat sem lehet olyan rossz amit ne lehetne kibírni.

2011. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát ez így teljesen nem igaz,úgyanis pár éve még nem voltak intim területket érintő vizsgálatok,csak elvétve,főleg nem középiskolásoknál,ahol volt vizsgálat,ott egyszer megnézték általánosba,valahol még most sincs és ahol volt azok sérelmezik,főleg ahol 3-ad magával végezték a vizsgálatot,és ezt csak diák és szülő hozzájárulásával szabadna csinálni,tájékoztatni ez válaszható és nem kötelező vizsgálat,ha nem teszik meg akkor a személyiségi jogokat eléggé sértik,pedig ez a nagy helyzet.

Ha meg van a tájékoztatás akkor másképp áll a dolog is.


Persze mindent ki lehet bírni,de teljesen idegen ember ne akarjon másról dönteni,ez nem jó szöveg,ezzel nem lehet takarozni,más nem dönthet helyettük.Azért kell hogy legyen beleszólásuk.Az túlzás,hogy meztelenül vizsgálgassák pl az embert,meg ne tájékoztassák.Meg hogy tapogassák őket,nem urológushoz,vagy nőgyógyászhoz mennek.

Ezt csak hozzájárulásukkal szabadna végezni.


Nem mindegy valaki magától megy ezen orvosokhoz vizsgálatra,ahol azért nem pucéron stírülnek asszisztensek tömkelege előtt vagy kényszer miatt,mert nuku tájékoztatás van szülő és diák fele.



De ez a diákokhoz szól a kérdésem.

2011. jan. 22. 20:32
 3/17 A kérdező kommentje:
Lányos pl.-a,elvétve,rikta eset mellvizsgálat,akár a többi lány előtt,vagy felfektettnek ezútán egy ágyra félmeztelenül,és modják told le a bugyid,mert megakarja nézni kívülről a cuccost.Bocs de ez túlzás.Sehol nem vizsgálják,ha szakemberhez mész pucéron az embert.Ahol nem közlik,hogy nem kötelező és nem tájékoztattják előre az ősőket és diákokat ott ez túlzás.Meg nem hinném,hogy nagy kamaszokat kellene így lesegetni.
2011. jan. 22. 20:35
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont kedden voltunk vizsgálaton. Én magas is emglepődtem, hogy az orvos normálisan viselkedett, egyenként hívtak be minket, és akármit csináltak, melltartó maradt. Alsó szekciót nem néztek. Ellenben általánosban...

Na, oda (is) vonatkozik az, amit felháborítónak, sértőnek találok.

5.-ben történt, hogy... hát elkezd serdülni az ember lánya ugye. Már nőtt a mellem, bent meg felül mindent elvetettek velem 3 osztálytársam szeme láttára. A védőnő elkezdni mondani, hogy tornázzak, mert kövér vagyok, látszik a melleimen. De hát könyörgöm, NŐTT !!! És ott fogdosta, mgeg nyomkodta, hogy milyen hájas vagyok... MOndom köszönöm szépen. Már úgy voltam vele, hogy a többinél be sem megyek, azátn bementem. De hogy minek ?

Tehát, amit túlzsának tartok:

-egymás előtt lévő akrámilyen vizsgálat

* ha elmész bármelyik és bármilyen orvoshoz, ott csak te leszel, meg a személyzet, mások előtt nem meztelenkedsz. Akkor itt miért kell ?

- gyerekek megalázása, főleg fiatalokat, akik nem tudják emgvédeni magukat ( lsd. nálam)


Úgyhogy, ez a középiskolai vizsgálat, meglepő volt számomra.

Ezzel a búcsúmondattal szeretnék "köszönetet" mondani, annak a vén r*bancnak, aki miatt gátlásos lettem és félek az orvosoktól.

Bocsi, kisregény lett.

16/l

2011. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van,én is hasonló negatív tapasztalattal bírók.Minden diákot elve fel kellene világosítani,hogy velük ne tudjanak bunkózni az orvosok,mert csak itt a sulin belül merik megtenni.Meg azt is elmondani,hogy nem kötelezhetik őket mindenféle vizsgálatra.Utána meg érthetetlenkednek mi ez a sok negatív vélemény velük szemben.
2011. jan. 22. 20:45
 6/17 A kérdező kommentje:
EGyébként szerintem a melltapit lányoknál meg intim részek nézését azt sürgősen felejtsék el,nekem ez túlzás,ha csak nem az ember maga megy bele,úgy hogy előtte elmondták ezen nem kell résztvennie,mert azért azt akárkinek nem engedi nem mutatja meg.
2011. jan. 22. 20:48
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen, sokan nem tudják, hogy vizsgálatot meg lehet tagadni. ELmúltunk 14 évesek, beszámíthatóak vagyunk, és nem ön- és közveszélyesek. Csak sajnos ezt sokan nem tudják, az orvosok meg beadják a dumát, hogy így szankció, úgy törvény, emígy kötelező.


Nem azt mondom, hogy egy súlymérés vagy egy szemvizsgálat miatt hisztizni kell, meg kicsapni a balhét és a jogainkat hangoztatni, de a megalázást nem kéne eltűrni.

Mert mi ez, ha nem megalázás.


Az előző 16/l

2011. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tökre egyet értek veled,amíg meg kiskorú a gyerek igenis ilyen jellegű vizsgálatról előre tájékoztatni kellene a szülőket és csak az ő aláírásukkal lehetne elvégezni.Nekem is az alapvizsgálattal semmi bajom,de van ami nem tartozik rájuk,meg ha nem veszik az alapvető szemérmességet figyelembe akkor az maradandó gátlást,szorongást válthat ki az emberből.Ez tapasztalat és sok ismerősőm van,ha megkérdeznék sok diákot bíztos sokan tudnának negatív pl-át még sok évvel korábról is megemlíteni.Utálom ha férevezetnek másokat,ha megaláznak bárkit is.
2011. jan. 22. 20:53
 9/17 A kérdező kommentje:
Lassan mennem kell,de kíváncsi vagyok a további véleményekre
2011. jan. 22. 20:56
 10/17 anonim ***** válasza:
Te is diák vagy, kérdező ?
2011. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!