Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valami káros hatása egy...

Van valami káros hatása egy zacskó szőlőcukornak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 16:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
(citromos) kb 80%-a egyszerre elfogyasztva.
2011. jan. 23. 16:31
 2/20 anonim ***** válasza:
Csupán annyi, hogy az egekbe emeli hirtelen a vércukrodat. De rövid időn belül helyreáll, mert a szölőcukor elég gyorsan lebomlik.
2011. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Csak ne csinálj rendszert belőle.A túlzott cukorfogyasztás egyszer megbosszulja magát.
2011. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"A túlzott cukorfogyasztás egyszer megbosszulja magát." schobert norbi szerint!

Az égadta világon semmi káros hatása sincs, ami káros lehet hogy a sok cukortól kilyukad a fogad! :)

2011. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
5%
Kérdező,ha akarod leírom neked mihez vezethet a túlzott cukorfogyasztás.Az előttem válaszolót meg tekintsd levegőnek.Vagy rá hallgatsz,vagy egy biológusra.Én ezeken az oldalakon segíteni próbálok,de a legtöbben sajnos azokra hallgatnak,akik a nők lapjában olvastak valamit,és azt tanácsolják.Amúgy meg örülnél ha olyan szintre jutnál mint a Norbi,mind tudásban,mind karrierben.
2011. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

1. Hát ha te biológus vagy akkor én megeszem a kalapom! Mert akkor tudnád hogy mekkora ostobaságokat beszél az az exrendőr! Én évek óta gyűjtöm azokat a hülyeségeket amiket mond! kedvencem: "a kristálycukor cukorbetegséget okoz"

2. egyébként én is biológus vagyok

3. írd le légyszíves mihez vezet a túlzott cukorfogyasztás!

2011. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%
Ha a kérdező igényli,leírom.Ha pedig te is biológus vagy,akkor tisztába vagy vele,nem?Meg ki az az ex rendőr?
2011. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Én tudom, nekem nem is kell leírni.

Egyébként schobert norbi, ő az exrendőr!

2011. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

Hűha, mennyi biológus, de nem jutnak egymással dűlőre.

A sok cukorfogyasztás nem csak elhízáshoz, hanem 2-es típusú cukorbetegséghez vezet. Ennek az az oka, hogy cukorfogyasztásnál az inzulin a vérbe kerül, hogy kivonja a vérből a cukrot és a szervezet felhasználja (ezzel csökkenti a vér cukorszintjét). Ez a cukor később lebomlik építőegységeire (monoszacharidokra) és a tápanyagellátottságtól függően zsírrá szintetizálódhat. Ha gyakran eszünk cukrot, az inzulinnak munkába kell állnia. Konyhanyelven fogalmazva: az inzulinnak állandóan melóznia kell, ezt előbb után megunja, és intolerancia alakul ki. A receptorok defektusa megakadályozza, hogy a cukor kikerüljön a vérből. Az inzulin ott van, de nem teszi a dolgot, ez magas vércukorszinthez vezet.

Ezt pedig minden biológus meg tudná magyarázni, de egyikük sem tette, csak offolt. (Mellesleg én is biológus vagyok).


Hogy a kérdező kérdésére is válaszoljak: 1 csomag szőlőcukortól nem lesz semmi bajod, már rég eltávozott a véredből. Az a lényeg, hogy ne cukron élj, hanem egészségesen táplálkozz és mozogj eleget. Üdv!

2011. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, én is biológus vagyok.


És tényleg semmi bajod nem lesz ennyi szőlőcukortól. :)

2011. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!