Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Indokolt eset ez egy testnevel...

Indokolt eset ez egy testnevelés felmentésre? Én félek, hogy nem.

Figyelt kérdés
98 kilóra híztam az elmúlt időben és egyszerűen képtelen vagyok a testnevelés órai feladatokra. A bordásfalon a karjaim nem bírnak el, a szekrényen puffanok, a felemáskorlátról ne beszéljük, futásközben fulladok és jórészt semmi nem megy... szeretnék felmentést kérni, legalább az idei második félévre, hajlandó lennék visszajárni konrollra, hogy a doktornő is lássa, hogy tényleg fogyok és komolyan gondolom. Szerintetek ebbe egy iskola orvos belemegy?
2011. jan. 24. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hiszen igen nagy szükséged van a mozgásra. Beutalhat gyógytestnevelésre, vagy adhat egy olyan papírt, hogy a tanár csak bizonyos típusú gyakorlatokat végeztessen veled (de neki amúgy is tudnia kell, melyik veszélyes rád nézve).
2011. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el a házidokihoz,kérd h vizsgáljanak ki.Tesom gyereke és egy ismerös is most volt,mert korukhoz képest kövérek.

Elküldték egy kivizsgálásra és kiderült h mi a baj.Az ismerös gyerekének 12 kilot irtak ki már 6 ot lefogyott(amúgy ovodásrol van szó).A tesom gyereke gimnazista é ő most megy.Asszem ott megmondják milyen ételeket kerülj és inkább miket egyél,nem is kell éhezni.

Csináltass vérnyomásmérést a dokival,ha magas akkor lehet h kiir amig nem normalizálodik.DE nem fog teljesen felmenteni ugyanis a fogyáshoz sport kell,max.egy rövid ideig vagy a suliba szolnak hogy nem sportolhatsz intenziven.Amúgy elöször neked a gyaloglás lenne a legjobb vagy az uszás,mint sport.Egyik sem túl megterhelő a számodra.Ne akarj egyböl majd drasztiskuan lefogyni,sportolni,mert abból bajod lehet.Mindenképp beszéld meg a háziorvosoddal és mond el neki amit itt is.

2011. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
el vagy hízva és még tesizni is lusta vagy? nem attól fogsz fogyni h csökkented a napi csokiadagodat 5 tábláról 4re...
2011. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kérj felmentést.

A testnevelés órán is mozogsz, és akkor fogysz.

Esetleg van olyan hogy könnyített testnevelés, ilyet kérhetnél, és akkor azokat nem kell csinálnod, amiket nem tudsz.

2011. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű hogy belemegy, elég abszurd az egész. Azért nem akarsz rendszeres és kötelező testmozgást végezni, mert le akarsz fogyni, és ezt egy nem kötelező de rendszeres testmozgással akarod elérni.

Ha továbbra is bejársz órára és nem anyagcserezavar miatt vagy túlsúlyos, akkor már csak az nem mindegy hogy mit eszel. Ha mindkettőre figyelsz akkor a testnevelés óra is fogyaszthat, de legalább szinten tart. Ha nem bírod az órát, akkor csinálj annyi mindent és annyit amit még bírsz. Még ha szigorú is a tanár, többre értékeli ha megcsinálod könnyítve azt amire képes vagy (ezt ő úgyis látja), mint hogy felmentéssel csak ülsz a sarokban, vagy be sem mész.

2011. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

De nem ám!

Menj be és igyekezz amit csak tudsz, megcsinálni. Esetleg beszélj a tanárral, hogy inkább szívesen csinálnál valami olyan tornát, amit bírsz, bár ha önértékelési problémáid vannak, akkor elég rosszul fogod tűrni, hogy külön a sarokban csinálsz mást, mint a többiek...

2011. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratulálok a fogyási szándékodhoz. Másodszor: én voltam 108 kg (170 cm), és "végigküzdöttem" a testnevelésórákat. Lemaradtam futásban? Igen. Időre meg tudtam csinálni a feladatokat? Nem. Fel tudtam mászni a kötélre? Nem. Tökéleseten sikerült a négyütemű fekvőtámasz? Nem. Frusztráltnak éreztem magam tesiórán? NEM, és tudod, miért? Mert senki nem b@szogatott, hiszen látták bennem a szándékot. Tudtam, mire vagyok képes, magamhoz képest ki is hoztam a maximumot.

Könnyen írja a válaszoló, hogy a fogyókúra nem abból áll, hogy 5 helyett 4 tábla csokit eszünk. De ez az első lépés (kissé kisarkítva). Én azóta fogytam, télen mindig visszajön valamennyi, ami tavasszal le is megy, de emlékszem még az érzésre, milyen fuldokolva végigcsinálni a Couper-tesztet, és 12 perc alatt sokkal-sokkal kisebb távot teljesíteni, mint a többiek... De nagyon kérlek, ne kérj felmentést, ha olyan feladatot kaptok, akkor a tanár szólni fog, hogy ezt neked nem kell, te pedig csak halkan mondd: köszönöm. Bár a tesitanárok keménynek tűnnek, eléggé érző lények, tapasztaltam. Gimis éveimből a tesitanár az egyik, akire mindig örömmel gondolok vissza, pont az empátiája miatt.


25/L

2011. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ilyen voltam, de kötelező volt. Szinte alig tudtam bármit megcsinálni de akkor is hajtottak.

Kezdj el sulin kívül mozogni, este 30 perc vagy menj sétálni 1-másfél órát, és idővel belejössz.

2011. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"én voltam 108 kg (170 cm),"


Most mennyi vagy?

2011. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet felmentést kérni, viszont kötelezhetnek gyógytornára helyette. Nálunk ez volt. aki tartósan fel volt mentve, annak kötelező volt a gyt. bár egy csaj kiharcolta a totális felmentést, mert szerzett papírt, h a súlya miat semmilyen mozgást nem tud végezni...és nem ő volt a legkövérebb...
2011. jan. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!