Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől hízok, hisz alig eszem?

Mitől hízok, hisz alig eszem?

Figyelt kérdés
ott kezdeném,hogy körülbelül 3éve hirtelen lefogytam 10 kg (betegség és stressz miatt, ekkor lettem 53 kg), azóta pici visszajött,de az 55kg súlyt tartottam. Az utóbbi hónapokban azonban valahogy felszedtem, 60kg vagyok. Csakhogy nem értem mitől,ugyanis azelőtt sok édességet ettem, az utóbbi fél évben meg szinte semennyit. Mikor ettem,akkor nem híztam,most meg igen...ráadásul rendes kaját sem eszem sokat, sőt néha úgy kell magam rábeszélni,hogy egyek már valamit,mert kezdek rosszul lenni. Reggel eszem egy pogácsát vagy egy kiflit,aztán délutánig semmit, délután valamit leerőszakolok,aztán még esetleg este,de nem mindig. szóval röviden alig eszem,és mégis hízok. Ja és kb fél éve tornázni is járok (kikc-box aerobikkal kezdtem,most pár hónapja zumbára járok, heti 1-2 alkalommal). Na most ezt összevetve szerintem fogynom kéne,de mégis +5kg-t mutat a mérleg...mitől lehet?
2011. jan. 27. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérj orvostól kivizsgálást. Valamilyen betegség is állhat ennek hátterében!

Én sem eszek sokat, nekem stagnál a mérleg. Van úgy, hogy egész nap szinte semmit, de mégsem fogyok, pedig sportolni is szoktam.....

2011. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem csoda egyáltalán, olyan borzalmas az életvezetésed, hogy az elolvasásától rosszul lettem. Össze-vissza eszel. Az oké, hogy nincs étvágyad, de ha amúgy is erőltetni kell, akkor erőltess bele rendszert, vagy ne szemetet egyél (ne javarészt szénhidrátot, hanem sovány húst, zöldséget, fehérjét).

Erre a borzalmas étrendre még rátornázol, amivel arra készteted a szervezeted, hogy még jobban kapszkodjon minden nehezen megszerzett falatba. Ezért hízol, vagy legalábbis nem fogysz.

Erőlködés, ilyen iszonyú étrend és értelmetlen testedzés, sanyargatás helyett inkább menj el egy kivizsgálásra, hogy mitől ilyen kicsi az étvágyad, és miért vagy rosszul a kajától, mert emögött valami orvosi ok állhat, ez egyáltalán nem normális. Nem riogatlak, csak említem, hogy nagymamám hasonló étkezési szokásairól kiderült, hogy vastagbélrák okozza őket...

Úgyhogy testedzést abbahagyni, és doki! A szervezeted kőkeményen szenved ugyanis.

2011. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az elfogyasztott tápanyag minősége legalább olyan fontos, mint a mennyiség. A pogácsa meg a kifli teli van szénhidráttal, így csak hízlalnak. Próbálj meg változatosabb étrendre áttérni, pl. több húsféle, zölségek gyümölcs, barna kenyér. És természetesen fontos a rendszeres testmozgás is.
2011. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet papjzsmirigy probléma is és sok más egyéb.
2011. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!