Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 10 év rendszeres Marihuana...

10 év rendszeres Marihuana fogyasztás! Nehéz abbahagyni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 10 éve fogyaszt rendszeresen marihuanat.Az utobbi 7-8 évben minden nap,és az elmondása alapján egyre többet fogyaszt.... szerintetek könnyen letudja rakni?vagy igaz hogy nagyon erős leleki függőséget okoz? (előre leirom nem én füvezek,és a büdös drogos kifejezéstől is kiméljenek légyszives)
2011. jan. 28. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha könnyen le tudná rakni, már rég lerakta volna. Pszichés torzulása már biztos, hogy van, neki már nem tud csak úgy szép lenni a világ.
2011. jan. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Majd átrakják...

Igen, nehéz lesz. Javaslom, hogy vegyen igénybe orvosi segítséget.

2011. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
ha van akarat ereje akkor letudja rakni...
2011. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

szerintem csak az tudja abbahagyni, aki AKARJA. Mint minden, ez is fejben dől el. Maga a leszokás egy döntés, olyan mint a ciginél. Eldöntötted, nem gyújtasz rá többet.


A probléma inkább azzal van, hogy megtanulja azt az energiát és szabadidőt egy olyan dologra fordítani, ami nem a fű. Mert 10 év után gondolom már van egy megszokott kis életritmusa, megszokott közösséggel és váltani kell. Van aki azt mondja, attól még hogy ő nem szív, ugyanúgy a füves barátaival lóg, de ez hülyeség. Egy idő után egy tiszta ember baromira megunja a betépettek buta fejét és odébbáll. Vagy visszazuhan.


Szóval az a kérdés, hogy mit kezd ezzel a sok szabadidővel hirtelen?

2011. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

és azt azért még hozzátenném, hogy ilyen hosszú függőség után sokaknál következik be depresszió, szorongás, kézremegés, pánikol a tömegben stbstbstb.


"ép testben ép lélek" elven gyógyulás, sportolnia kéne, lefárasztania a testét ezután, hogy az agy ne pörögjön túl. (ez csak egy tanács)

2011. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 10:19

Köszönöm a válaszokat és teljesen igazad van,egyedül én vagyok melette aki "tiszta" de elég ritkán találkozunk,meg van a maga kis élete és társasága akivel általában veszik,szivják,nemtudom....jah és azt kihagytam hogy szeritnem ő elég szar helyzetben van életkorát is tekintve,mivel a 10 év hosszú idő főleg hogy a srác 24 éves....

2011. jan. 28. 10:21
 7/12 anonim válasza:
Kezdjen el kondizni pl nekem ez segített a cigit letenni.
2011. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nehéz lesz. Rokonom heti 1-2 alkalommal él vele, de ha már "itt az ideje", akkor nehezen bír magával. Aki napi rendszerességgel tép, hát...nem lesz piskóta, ha abba akarja hagyni. Nagy hülyeség, hogy nem okoz függőséget.


Segíthet neki pl, ha először csak kisebb célokat tűz ki maga elé, mondjuk egy hónap fű nélkül. Utána biztosan át fogja értékelni az egészet, és ha tép is majd, biztos nem napi rendszerességgel.

2011. febr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Hasonlo cipőm van mint a fent említett srácnak, a számadatok teljes mértékben megegyeznek! A kedves páciensednek biztosan szüksége lenne segítségre. Nekem sok problémával kellett szembesülnöm egyedül, ha gondom volt nem igazán volt kihez fordulnom(gyújtottam is). Valamilyen szinten így menekültnek érzi magát az ember, de a lelke legmélyén többre vágyik azért. Van különbség füves és füves között is, nálam hozott magával jó dolgokat is de egy idő után jönnek a gondok is vele. Nézz körbe, biztosan nem nehéz észrevenni hogy mi is lehet a valós probléma. Csak akkor segíts neki ha tényleg szeretnél! Nem feltétlen le kell beszélni róla. Én pl ha találnék egy olyan embert magam mellé akiben tudom hogy megbizhatok és érezném hogy őszintén szeret legyen barát barátnő BÁRKI(nem hagynám abba végleg mert miért, van jó oldala is azért sztem), akkor biztosra venném hogy saját magamtól változnék a szerettem miatt! Összetett szer, változó az emberekre gyakorolt hatása. Ha FONTOS NEKED menj oda hozzá öleld meg muatsd meg neki hogy van jobb élet és más mód is az üres élet kitöltésére. Hidd el nekem hogy könnyen meg tudna változni ha lenne rá oka, 10 év hosszú idő tény de ha egyszer ő is megkapná azt ami eddig hiányzott (persze ha van ilyen) biztosan hálás lenne élete végéig! Amúgy jó a helyesírásom!:)
2012. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Azért beírni hogy orvosi segítséget méri miatt szerintem eléggé erős, a kérdezőnek sem ajánlom hogy innen informálódjon! Inkább azoknak kellene az orvos akik tudatlanul szólnak hozzá bizonyos témákhoz! Az utolsó hozzászóló voltam!
2012. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!