Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megszúrtam az ujjam. Miért...

Megszúrtam az ujjam. Miért fájhat még most is?

Figyelt kérdés
Véletlenül megszúrtam az ujjam egy tűvel, de ilyen sokszor előfordult már, nem tulajdonítottam nagyobb fontosságot neki. Mostanra azonban egy kicsi vörös dombocska lett oda, ha hozzáérek fáj. Mitől lehet? Mit tegyek ellene?
2011. jan. 30. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért mert a szúrt seb mélyebben fertőződik, ezért is veszélyesebb. Tegyál rá párakötést. Azt úgy kell, hogy valamilyen antibiotikumos krémmel bekened a sebet, arra teszel egy kis vizes vattát, arra egy nylon darabot, hogy befedje, és arra rá egy száraz vatta darabot. Az egészet kösd át, hogy légmentes legyen. Hagyd rajta egész nap, vagy egész éjjel. Azonban, ha látsz felmenni a karodon egy piros csíkot, azonnal menj orvoshoz, mert az vérmérgezésre utal.
2011. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
könnyen lehet, hogy ideg sérült. nálam már volt ilyen. azóta is érzékeny. a vörös dombocska, az egyszerű vérhólyag szerintem. ez a kötés jól hangzik. lehet én is kipróbálom egyszer. fertőtleníteni nem árt soha a szúrt sebeket sem. ha nincs orvosi szer a közelben, jó az arcszesz is, így meg lehet előzni a vérmérgezést.
2011. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!