Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kiveszik az orrmandulát,...

Ha kiveszik az orrmandulát, vagy a vakbelet, akkor az tényleg gyengítheti az immunrendszert?

Figyelt kérdés
Ha nem így van nem kell egyből lehülyézni, csak valahol hallottam.
2011. jan. 30. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem kivették az orrmandulámat 3 éves koromban, mert asztmás voltam. Azóta eltelt 20 év és nem vagyok semmivel sem betegesebb mint mások:)
2011. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel immunszervek ezért igen, a lép is ilyen.
2011. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A vakbélnek nincs köze az immunrendszerhez, a mandulák kivétele meg nem gyengíti annyira hogy jelentős lenne. A tönkrement mandula okozhat igazán problémát.
2011. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, mivel akkor veszik ki, ha már begyulladt, és több a kára, mint a haszna. Ilyenkor tehát az gyengíti, ha nem veszik ki.

A feladatok pedig több immunszerv között oszlanak meg, ezért egy mandula jól nélkülözhető.

2011. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
féregnyúlvány is az immunrendszer része.hihetetlen, mekkora önbizalommal tudnak egyesek butaságokat írni itt.
2011. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ok..köszi szépen a válaszokat..nincs se begyulladva meg semmi..csak szuszogok, meg egy kicsit zavar :)
2011. jan. 30. 18:42
 7/8 anonim ***** válasza:

van akinek kiszedték a manduláját és onnantól kezdve sokszor lett alsó légúti gyulladása előtte meg nem, mert addig a mandulája kiszűrte.

orvos gyerek osztálytársamnak az apja nem engedte, hogy kiszedjék a manduláját.

2011. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 14 éve kivették az összes mandulámat. nálam ez életmentő volt, mert a sok gyulladás már nagyon legyengítette a szervezetemet. túl sok választást nem hagytak akkor. vagy kiveszik, vagy jobb bele sem gondolni mi lett volna. azóta semmi bajom nincsen, hál'Istennek. csak az éves influenza. nem érzem, hogy többször lennék beteg, mint egy "mandulás" ember.
2011. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!