Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet erősíteni az...

Hogyan lehet erősíteni az immunrendszert? Vitaminokkal vagy más módon?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy nagyon könnyen megfázom,megbetegszem. Ha ilyenkor bekapkodok vitaminokat, C-vitamint, stb akkor hamarabb gyógyulok, de azt szeretném ha eleve erősebb lenne az immunrendszerem. Mit tegyek?
2011. júl. 27. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
C-vitamint folyamatosan lehetne szedni!Minimum(!)1000mg-ot.Immunerősítő még az A,E-vit,cink,szelén,Q10,de a legjobb egy kiegyensúlyozott multi lenne.Én probiotikumot is szednék 3 hónapig,mert ha az immunrendszer folyamatosan bekrepál,tutira nincs rendben a baktériumflóra.
2011. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Immunerősítésre lehet még szedni béres cseppet v svéd cseppet, az is használ.
2011. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor a fentieken kívül valamilyen életmód változtatásra nincsen szükség?
2011. júl. 27. 17:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Erősíteni szerencsére nem lehet, illetve nincs rá szükséged.


Ellenben a normális működés segítésére (ami az egész szervezetre vonatkozik, mármint az egész szervezet normális működésére) szükség van.

Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, lehetőleg ne hipermarketben vedd, hanem szedd, vagy ha nincs kertetek, piacról szerezd be.

Mindenképp mozogj valamit, kocogj, bijacozz, ússz, tornázz.

Ha 10 perc gyaloglás vagy egy járművel két megálló megtétele között kell választani, akkor gyalogolj. Mozgólépcső, lift helyett rendes lépcső.

Próbáld meg kerülni a stresszt, melankóliát. Tudom, ez nagyon nehéz, de egy-két helyen lehetséges.

Ne öltözz nagyon melegen, és ne félj attól, hogy ha fázol, akkor utána beteg leszel.


Ez segíthet, sőt segít is, kevesebbszer leszel megfázva.

De az alakot is javítja, a haj csillogóbb és dúsabb hatású lesz és még sorolhatnám, mire jó, ha megpróbálsz egészségesebben élni.

2011. júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, akkor megpróbálom a javaslatokat. Most is lehűlt a levegő egy kicsit és én máris náthás vagyok. Igaz éjszaka a lakásban nagyon lemegy a hőmérséklet, mert rossz a szigetelés. Vitamin,probiotikum, gyümi, mozgás.

:)

2011. júl. 28. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem bízom az ilyen mindenféle készítményekben, mint probiotikumok illetve svédcsepp, stb.

A mutivitaminokban ún. szintetikus vitaminok vannak, amelyeket nem tud olyan mértékben felszívni és hasznosítani a szervezet, mint a természetes táplálékokból eredő vitaminokat. Ezért a multivitamint én személyesen csak kiegészítő célokra, például télen, mikor kevés a friss gyümölcs, zöldség javasolnám.

2011. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!