Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyérre milyen szer/kenőcs...

Aranyérre milyen szer/kenőcs javasolt?

Figyelt kérdés

Néha enyhén kijön, bár nem tudom mi az oka (egészségesen táplálkozom, sportolok, normál testsúlyú vagyok, nem tartozom semmilyen rizikócsoportba).

Egyszer, évekkel ezelőtt, már voltam "gyorsműtéten", mert elkezdett vérezni, nem szeretném, ha megismétlődne.

Milyen készítmény javallott? (ezt leszámítva teljesen egészséges vagyok, gyógyszerallergiám nincs)


2011. febr. 4. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

bármilyen fura, a sprort, a has megeröltetése (nehéz fizikai munka) is okozhat aranyeret, valamint a belet izgató, irritáló anyagok. (pl.: alkohol, cseresznyepaprika...)

2011. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az aranyer fo oka a vegbel es az alhas venas rendszerere nehezedo tulzott nyomas. A rossz etkezesi szokasok miatti idult szekrekedes a leggyakoribb okozo. A venak tulzott nyomasat okozhatja meg eroltetett szekleturites, hashajtok tulzott hasznalata, elhizas, majproblemak, keves mozgas, hasi daganatok, kohoges es tusszoges.

Tehat az aranyer okozta panaszokat tartosan csak akkor tudod megszuntetni, ha magat az okot is felszamolod.

Kezeleskent hideg ulofurdot /napi 2x 2 perc/, illetve kamillas, mezeizsurlos ulofurdot lehet vegezni.

Aranyer gyogyitasara kivalo a cickafark viragjabol keszitett kenocs. ezt lehet, hogy keszen is lehet ma mar kapni.

Jobbulast.

2011. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hopp, köszönöm, ezek hasznos válaszok voltak. Az egészségest úgy értettem, hogy állandó egészségügyi problémám nincs. De két napja köhögök és tüsszögök (valami megfázásszerűség), illetve küzdősportot űzök.

Plusz fél órája ette erőspaprikát húslevesbe...

Akkor valószínű, hogy a köhögés (nem szakad fel, de kb két percenként erőltetve köhögök, mert egyébként fulladok) a fő bűnös.

Erőspaprikát ritkán szoktam enni, kéthetente egyszer talán, rendszerint húslevesbe.

Várható, hogy ha a köhögés/tüsszögés elmúlik, akkor visszahúzódik az aranyér is?


A hideg ülőfürdő mennyire legyen hideg? (két hónapja felfáztam és vesegyulladás lett belőle, kicsit tartok a hideg víztől emiatt...)

2011. febr. 4. 22:15
 4/4 A kérdező kommentje:

A venak tulzott nyomasat okozhatja meg eroltetett szekleturites, hashajtok tulzott hasznalata, elhizas, majproblemak, keves mozgas, hasi daganatok, kohoges es tusszoges.


Bocsánat, akkor erre tételesen:

- széklet rendben, pár havonta egyszer-egyszer (gondolom akkor olyat eszem éppen) van, hogy híg vagy szorulásszerűség, de szerintem ennyi normális

- hashajtót a talán évente 1-2 alkalommal használok, hogy komolyabb "forgalmi dugó van", de szerintem ennyi szintén nem okozhatja, rendszeresen nem használom

- elhízás: 50 kg vagyok, magasságomhoz teljesen normális súly

- kevés mozgás: heti 3x2 órát edzésre járok

- daganat: remélem nincs, de ezt ugye ránézésre nem tudhatom

- köhögés, tüsszögés - na az most a megfázás miatt van bőven az utóbbi két napban. Lehet, hogy csak emiatt jött most ki? Néhány órája vettem észre a mosdóban. Tegnap reggel óta tart a köhögés és a prüszkölés. Nőként azt befolyásolhatja a dolgot, hogy pont most van meg a menzeszem is?

2011. febr. 4. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!