Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valami véleményetek a...

Van valami véleményetek a marihuanáról? Egészséges? Káros? Mindkét esetben kérlek indokoljátok meg válaszaitokat!

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 22:06
1 2
 11/16 anonim válasza:
Ertelmesen fogalmaztam =)
2009. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

"Ha vkinek jo kedve van,akkor azt felfokozza,ha rossz meg lehuz,beparazol"


Ezzel nagyon egyet tudok érteni!

Tegnap próbáltam ki először, szívás után kb 2 percel pánikrohamom volt, ami abból állt, hogy elkezdett zúgni a fejem, azt hittem ott helyben meghalok, elég hosszú... mind1, a lényeg h beparáztam.

És valószínűleg azért, mert rossz kedvem volt.


Emellett oszt társam kb minden nap szív, de 5ös tanuló!

2009. okt. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Szerintem ez is, minden ami megváltoztatja a tudatállapotot, helyesen alkalmazva hasznos, túlzásba esve káros. Ha nem szívsz minden áldott nap és nem azért szívod mert "kell" vagy megszokásból vagy a valóság elől való menekülés céljából akkor nincs vele semmi gond. Én szívok évek óta, volt hogy rákattantam és folyton bevoltam de az nem volt jó. Tompa voltam folyton ,nem volt kedvem semmihez, teljesen passzív lettem. Meg kell adni a módját ennek is mint egy jó bornak. Abból is ha minden nap megiszol 2 üveggel, szarul fogod magad érezni hosszútávon, de ha péntek este egy jó társaságban iszod meg és szórakozol, kiengeded a gőzt mindjárt más lesz a helyzet és ez hosszútávon sem káros, talán még egészséges is. Ez igaz szerintem minden tudatmódosító szerre; a fűre, az alkoholra, az LSDre, a Kokainra bármire. Mindet csak a kormány démonizálja, csak az olyan eseteket ragdják ki példának amikor az adott szer életeket dönt romba. Azokról az emberekről senki sem tud akik élnek ezekkel a szerekkel egy életen át, úgy hogy nem függnek tőle, mert ők boldogok és nem akarnak szem előtt lenni...

[link]

2010. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet azokkal, akik az alkoholhoz hasonlítják, ugyanis az alkohol több szempontból sokkal veszélyesebb drog, mint a fű. Az alkohol pszichikai és fizikai függőséget okoz, kis mértékű fogyasztása is jelentősen megterheli a szervezetet, ezért érzünk pl másnaposságot.

A fű ennél gyengébb, de persze ez nem azt jelenti, hogy bátran bármennyit lehet belőle szívni, mert nyilván bármilyen drogot fogyasztasz napi rendszerességgel (akár csak egy fejfájáscsillapítót) az nem lehet egészséges.

Viszont pl ha valaki tartós stressz esetén nyugtatónak alkalmazza, vagy migrén ellen, akkor jótékony hatású, hiszen a bevitt füst olyankor a "kisebb rossz", hiszen a stressz és a nem kielégítő alvás jobban megterheli a szervezetet.

Nyilvánvaló, hogyha csak és kizárólag rekreációs célból fogyasztjuk, akkor értelmetlen erről beszélni, mert nem cél az, hogy egészséges legyen, és az sem szempont, hogyha kicsit káros. :)

2010. febr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
igen b+ egészséges...
2010. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Alkalmanként (2 hetente vagy ritkábban)semmi gond nem lehet belőle de napi vagy hosszú távon a heti fogyasztás függőséget és elbutulást eredményezhet.De persze ezek az anyag minőségétől is függenek.
2014. jún. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!