Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valami véleményetek a...

Van valami véleményetek a marihuanáról? Egészséges? Káros? Mindkét esetben kérlek indokoljátok meg válaszaitokat!

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Káros. Mert drog nem lehet egészséges. Pszichológiai függést okoz, ha fizikait nem minden esetben is, de valamilyen függést okoz.
2009. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Ez - gondolom - provokatív kérdés.

Ép ésszel ilyet ember nem kérdez.

2009. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Egészséges?Egyszer hallottam, h komoly betegségek esetében szokták "ajánlani"...

DE én UTÁLOM!!!nagyon sok ember volt a környezetemben aki füvezett. A volt bárom szinte csak annak élt.

Mindenképp káros, idővel elveszted az önkontrolt, nem veszel tudomást a környezetedről, skizofréniához is vezethet!

Ha meg sikerül leszokni róla, rájösz, hogy x hét/hónap/év kimaradt az életedből!

Látásból ismerek egy füvest, aki minden nap be van szívva, hát olyan, mint egy üres farönk.

Hozzáteszem vannak olyanok, akik "kultúrából" szívják, azokért a pillanatokért amit ad nekik. Vannak olyanok, akik meg csak szívják, de már semmi nincs nekik belőle.

Nálam a mariska is már droghoz tartozik, mert az!Ha már mariskát szívsz, közel állsz a többi droghoz is!Sajnos!

NO DRUGS!

2009. febr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%
Remélem, csak viccnek szántad azt a kérdést, hogy egészséges-e? Több ismerősöm élt vele, és az előbb szólók ismerőseihez hasonlóan, ők is elvesztették az önkontrollt, agresszívak lettek idővel. Fizikai függést, legjobb tudomásom szerint, nem okoz, de semmiképpen sem egészséges!! És a környezetemben ezek az emberek tönkre tették a baráti kapcsolataikat, a munkában is sikertelenek lettek. Nem éri meg az egész...
2009. febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat. A második választ adónak üzenem, hogy nem provokativ célból kérdeztem. Sajnos az a tapasztalatom, hogy környezetemben majdem minden fiatal kipróbálta már. És ez nem is lenne annyira rossz, mint az a tény, hogy sajnos egyre többen szoknak rá :( Van 2 nagyon jó barátom, akik már 6 éve szivják, eddig ugyan ritkán, de az utóbbi időben mindenaposak a marihuanázások. Én próbáltam velük ezzel kapcsolatban beszélni és állandóan azzal ráztak le, hogy ők orvosok lesznek és ugyan ne én oktassam ki őket arról, hogy mi jó és mi nem jó (mert állitolag rákos betegeknek is adtak már marihuanát) Szóval sajnálom őket, mert ahogy ti is mondtátok látszik rajtuk és egyre inkább a kapcsolataikon is, hogy valami baj van.
2009. febr. 9. 16:07
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
tisztázzuk le az elején!: 1 éve heti-napi rendszerességgel füvezek! nézzük csak, én mire jutok ezzel a kérdéssel! szóval a lényeg az, hogy egészséges-e? hát egyértelműen nem, illetve nem minden esetben! ha pl havi egy grammot szívsz el, az kb. 3-4 cigi, vagy egy nagyon nagy cigi :D akkor szerintem nem egészséges, mivel füstöt szívsz a tüdődbe! de ha ugyanezt a menyiséget, vagy a dupláját elfogyasztod ételt fűszerezve, akkor viszont nem hinném hogy káros lenne, ugyanis ebben az esetben kíméled a tüdőd a forró füsttől. Ezen kívül vitaminokat is tartalmaz, meg hasznos fehérjéket, melyeket a szervezeted felhasznál! természetesen igy is jut THC a szervezetedbe, amitől beálhatsz, csak kevesebb! De közelítsük meg a dolgot egy másik oldalról! Egy focista, aki rendszeresen sportol, és egészségesen éli az életét egyetlen fejeléssel több agysejtet veszít el, mintha egy hetet végigszívna! A földön kevés olyan dolog van, amelyre nem lehetne ráakasztani az egészségtelen kifejezést! például ott a körte, biztosan mindenki tudja, hogy menyire egészséges gyümölcs. De azt is tudja mindenki, hogyha sok körtét eszik meg valaki, akkor az nagyobb eséllyel kaphat vesekövet? na szóval majdnem minden egészséges, ha bizonyos mértékkel fogyasztjuk, de majdnem minden egészségtelen, ha mértéktelenül fogyasztjuk! na, de az sem mindegy, hogy Michael Phelps az olimpián megnyerte úszásban az aranyakat, melyeket az ellenfeleinek nem sikerült! Köztudott, hogy az olimpikonok egészséges életmódot fojtatnak(róluk kell példát venni)! most meg kiderült, hogy Phelps füvezik! Szóval hosszadalmasnak tűnő válaszommal csak arra az apró részletre szerettem volna rámutatni, hogy nem minden egészségtelen , amit tiltanak ha az ember ismeri a mértéket! phelps-nél a mérték bongóban értendő!:D XD
2009. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

és a 15:14 -es válaszolónál a pont!

ez tényleg így van...egyébként meg az ember miért érzi ennyire kötelességének h ő állapítsa meg mi jö és mi rossz? :S

2009. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

azt leszámítva, hogy füst kerül a tüdődbe, EGÉSZSÉGES! De persze a fiatal koruaknak nem ajánlanám, mert az agyuk még nem tudja feldolgozni a hatást! De szerintem ha a világon mindenhol betiltanák a piát és a dohányárut, és csak a fű lenne legális, akkor az nagyon egészséges társadalmakat szülne! Mindenki mosolyogna, meg ilyenek! De komolyan: [link]

itt van az emberiség legnagyobb tudása a fűről!

2009. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én olvastam hogy a fű kb ugyan olyan káros mint az alkohol. de nézzük emg az alkoholt. nagy mértékben káros, kis mértékben gyógyszer. a fűnek is vannak KIS mértékben jótékony hatásai. csak sajnos aki nagy füves lesz úgy gondolja hogy "miez? az alkohol károsabb akkor szívjuk no para" na az a gyökér. mert rendszeres fogyasztása tényleg függéshez vezet. ugyan úgy mint az alkohol. és lássunk csodát, el szoktam járni bulizni, és igen. szoktam inni, attól még nemvagyok alkesz. de nem vagyok benne biztos hogy igazam van
2009. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Van! Rohadt jo szivni! De k.rva nagyot bukhatsz. Sokan szivjak huzamosan,akik tudjak kontrolalni az eletuket,de en nem kozejuk tartozok. Egy darabig ment,de szemelyes problemaim adodtak,ami a fogyasztasaval egyutt gallyra vágott. Csernusnak volt egy videoja a neten a furol.O is konkretan elmondja a dolgokat.De ismerek par embert aki viszonylag sikeres es megis fuvezik huzamosabb ideje,de ahhoz egy kifejlett szemelyisegnek kell lenni min.,azok altalaban meg nem kockaztatjak meg. Neha-neha talan el lehet szivni,abba nem fogsz belehalni,de veszelyes.A motivaciod konnyen megcsappanhat,es abbol a godorben sokaig benne is maradhatsz..De ha vkinek jo kedve van,akkor azt felfokozza,ha rossz meg lehuz,beparazol.Ha depresszios vagy es fuggo,akar be is csavarodhatsz,ha sokat szivsz...
2009. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!