Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek cukorbeteg? (Kérdésed...

Lehetek cukorbeteg? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Férjem néha szól, hogy mintha acetonszagú lenne a lehelletem. Én nem érzem, fogmosásra eltűnik. Teljesen normális a súlyom. (50 kg)

Folyadékból napi 2-3 liter az, amitől jól vagyok, egyébként szárad a szám.

Mondjuk dohányzom is, nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolhatja a fentieket.

Mostanában fáradékony is vagyok.

A szemem lassan romlik (most -2 körül lehet), de ez akár a neon és a számítógép miatt is lehet.

Azért vagyok bizonytalan, mert a fenti tüneteket más is okozhatja.

Két hónapja egy vesegyulladás miatt vettek vért, illetve vizeletmintát is vizsgáltak. Ott vércukrot is néztek vajon (gondolom szólt volna az orvos, ha nem jó az érték), vagy ilyen esetben erre nem tesztelnek?


Fogyni nem fogytam, az étvágyam ingadozó, néha egész nap elvagyok egy fél zsemlével, néha meg kizabálom a hűtőt.


2011. febr. 6. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:
A vesegyulladáskor valószínűleg nem nézték a cukorszintet. Az általad leírt tünetek valóban utalhatnak cukorbetegségre. Ha ezeket elmondod az orvosodnak, biztos, hogy elküld cukor-vizsgálatra. Minél előbb lépsz, annál előbb kapsz megfelelő ellátást, amennyiben az valóban szükséges.
2011. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha éhgyomorra kellett menned a vérvételre, akkor valószínű néztek vércukrot is ha nem akkor szerintem nem nézték.
2011. febr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!