Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Deperszonalizáció valamilyen...

Deperszonalizáció valamilyen szervi eredetű problémától?

Figyelt kérdés

Pánikos vagyok és rohamok alatt volt deperszonalizációm is. Most viszont ma reggel óta állandóan tart. Mellé egy állandó halálfélelem társul és egy ilyen elviselhetetlenség-érzés.

Ez nagy valószínűséggel a pániktól van nem? Normális ilyen hosszan nem csak a deperszonalizáció, hanem a félelem is?

Ha nem feltétlenül a pániktól van, akkor mitől? Nagy baj is lehet? Mármint olyan problémától is lehet, amivel ha 1-2 napon belül nem megyek el orvoshoz, akkor akár meg is halhatok? Ha a pánik akkor tudok várni a jövőheti kezelésig is...de jobb félni mint megijedni!


2011. febr. 9. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet szervi eredetű problémától.


Először is: nyugodj meg. Ha most ezen sorok írása, és önmagad stresszelése helyett mondjuk egy kalandregényt olvasnál, vagy egy finom ételt főznél, esetleg egy barátoddal beszélgetnél egy pohár gyümölcslé mellett, elfeledkeznél az egészről, és ez a KULCS: megszűnne (legalábbis egy időre) a szorongás, a pánik, ami a deperszonalizáció gyökere.


Viszont minél jobban belelovalod magad ebbe, minél többet pörögsz rajta, és olvasgatsz utána neten meg itt GYK-n mindenféle rémes dolgoknak, úgy egyre inkább uralni fog téged ez az állapot.


Tudom, mert az elmúlt hónapban én is keresztülmentem ilyeneken... Rettenetes tud lenni. De amint elvonatkoztatsz, és lekötöd magad mással, úgy szépen magától elmúlik az egész.


Pánikhoz sokszor társul deperszonalizáció, derealizáció. Fontos még azt is megemlíteni, hogy kialvatlanság is okozhatja. Addig tart, amíg a kiváltó ok is.


Úgy látom hipochonder is vagy, a pánik gondolom a betegségektől, haláltól ijeszt téged. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ha nincs komolyabb szervi bajod, NINCS OKOD FÉLNI.


A pszichés, tudati félelemérzés, és szorongás viszont olyan stresszhelyzetet vált ki, hogy az előbb-utóbb kihathat a testre is. Gyomorgörcs, gyomorfekély, szorulás, fejfájás, deperszonalizáció, szédülés, satöbbi, satöbbi.


Az egész játszma a fejedben dől el. Csak az agyad szórakozik veled, pontosabban TE szórakozol ÖNMAGADDAL.


Tereld el az állapotodról a figyelmed. Sportolj, legyen hobbid, ajánlom még a jógát is, mely gyökeresen kiirtja a halálfélelmet, és a stresszt is kitűnően oldja, továbbá nagyon egészséges is.


Igyál nyugtató hatású teákat, ajánlom például a citromfüvet. Nyugtató gyógyszereket ha csak nem nagyon súlyos az állapotod, ne szedj, még gyengét se, mert rászoksz!


Tartózkodj továbbá a friss levegőn sokat, mozogj is. Jön a tavasz, süt a nap, csiripelnek a madarak is.


Legyél boldog! Nincs mitől félned. Biztonságban vagy!

2011. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írj még, ha gondolod, itt reagálok majd! ;)
2011. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ekeke ***** válasza:

Az egészet te magad csinálod azzal, hogy ezeken filózol.

Mivel ez az egész egy nemlétező betegség, akkor létezik, amikor odafigyelsz rá.


Foglald le magad tanulással, munkával, terhelő sporttal, és hagyd a pébe az önsajnálatot és a belső vizsgálódást!

2011. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!