Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl a szurit?

Hogyan éljem túl a szurit?

Figyelt kérdés

Valami elképesztően félek az injekcióktól, hiába konstatálom minden szuri után, hogy nem is fáj.

Valószínűleg el kell távolítani egy anyajegyet a mellem alól, és az egy elég érzékeny terület... ha az érzéstelenítésre gondolok elfog a félelem, és reszketni kezdek.


Tehát valami hatásos módszer kell ahhoz, hogy ne figyeljek a szurira. Ötletek?


2011. febr. 11. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

képzelj el egy nagyon fájdalmas dolgot..közvetlenül elötte..

vagy gondolj vmi fájdalmasra..

.. és akkor kellemes csalódás lesz.:)

2011. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre mit lehet mondani? Hogy ne félj? :) Én is rosszul vagyok a tűtől, most olttattam magam influenza ellen és rendesen féltem a tűtől - 25 évesen.

Nekem is vettek le anyajegyet, azt tudom tanácsolni, gondolj arra, milyen szép lesz utána, hogy nincs ott. Az egyetlen dolog, amiért minden fájdalom meg nyifnyaf megérte, az az, hogy mikor begyógyult a seb, gyönyörű volt a bőröm (a hasamon volt és nagyon jó nélküle, így visszatekintve száz szurit is megért, hogy eltűnt).

2011. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szoktam Aron Ralston történetével példálózni, hogy szemléltessem az ember tűréshatárait.


Aron egy amerikai hegymászó, aki egy egyéni túrája alkalmával egy hasadék fogságába esett - egy súlyos kődarab beszorította a jobb kézfejét a sziklafalhoz.


A környéken senki nem volt, és senki nem tudta, hogy hol keressék. Öt napnyi éhezés, szomjazás és szenvedés után döntött úgy, hogy a tompa késével megpróbálja levágni a karját, hogy elszabaduljon. A kés azonban nem bírt a csonttal, így az alkar két csontját külön el kellett törnie, feszítenie. Ezután a bicskával nyiszálta az idegszálait, izmait, majd nagy nehezen kiszabadult.

Mindezek után még több kilométert gyalogolt vérző csonkkal, mire segítséget kapott.


A történetét a "127 Hours" c. Danny Boyle film dolgozza fel, érdemes megnézni, hatalmas erőt ad!


Ehhez képest egy szuri - még ha tűfóbiád is van -, semmiség.

2011. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ijenkor elkezdek valami teljesen hülyeségen gondolkodni. Vagy ha akarod ond ki őket hangosan. Nekem bevált! :)
2011. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem vérvételnél az volt a "szerencsém", hogy az asszisztens lány igen szemrevaló teremtés volt, így jóformán végig őt bámultam, míg levették az öt kémcsőnyi vért. :D


Lényeg a figyelemelterelés.

2011. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem a talpamon, a hasam jobb oldalán, a combnyakamnál és a fejtetőmről távolítottak el anyajegyeket, persze nem egyszerre

csak kitartást :D

minden elmúlik

2011. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :))
2011. febr. 22. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!