Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a gerincsérv (porckorongsé...

Mik a gerincsérv (porckorongsérv) tünetei? (ha lehet orvos válaszát várnám, vagy hasonló panaszokkal küzdő betegét)

Figyelt kérdés

folyamatos derékfájás után 3 napja hirtelen erősödtek a fájdalmaim, már a lábamba is kisugárzik.

zsibbadást nem tapasztaltam, és egyéb problémáim sincsenek. lehet gerincsérv? azt olvastam hogy az zsibbadással jár, és vizelési gondokkal, nekem ezek nincsenek. Ha nem az , akkor mi lehet? lumbágó?


2011. febr. 14. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ismered vv lacit? tudod ki az? láttad a tv-ben amikor gerinc sérve lett? na az a gerinc sérv.
2011. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi. azért ennél tömörebb választ vártam.
2011. febr. 14. 10:29
 3/13 anonim ***** válasza:
Én 5 hete táppénzen vagyok gerinc sérvvel. A bal lábamba sugárzik a fájdalom, mert nyomja az ideget. Mindezt CT-vel állapitották meg. Már kaptam 5 szteroidos infuziót, de nem sokat javult. A legvége műtét, amit szeretnék elkerülni. Hány éves vagy? én 50./N.
2011. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

27.

zsibbadást is érzel?

2011. febr. 14. 10:47
 5/13 A kérdező kommentje:

a felállás fájdamas, és nehéz, ha sokáig fekszem nehzen állok fel. mozgás közben mintha enyhülne afájdalom.

mentem ma is dolgozni, tudok járni, de időnként fájdalmaim vannak. illetve használom a kosmodisket, de ugy érzem azóta rosszabb. lehet ebben valami?

2011. febr. 14. 10:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt Kozmodiszkem. Nagy kamu az egész, nem jó semmire. Én is kb ennyi idős voltam, mikor kezdődött. Jól kezelem, minden évben 2 hét Szoboszló, kezelések stb. Most 5 heze történ a munkahelyemen egy dolog, amikor "megnyult" a sérv és elért egy ideget amit most nyom. Szó szerint megszakitottak. Nem zsibbad a lábam, hanem a vádlim körül fáj. Kicsit többet megyek akkor főleg.Most várok, mást nem tehetek, Ha visszamegyek, ujra kezdődik a hajtás, és nem birnám a fájdalmat.
2011. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ÉRTEM.
2011. febr. 14. 11:04
 8/13 A kérdező kommentje:
megköszönném ha esetleg lenne még hosszászóló. tapasztalatok..
2011. febr. 14. 12:32
 9/13 anonim válasza:
Nekem ágyéki "gerincsérvecském" van, ezt MR vizsgálat mutatta ki. Gyakorlatban ez úgy jelentkezik, hogy egy meggondolatlan felállás miatt (nem egyenes derékkal, esetleg egyből fordulok is felálláskor, nehezet emelve felállok) olyan éles fájdalom hasít a derekamba, mintha kettévágnák a testem derékban, meg sem tudok mozdulni mert nem tudom hogy a következő mozdulat még rosszabb lesz-e, úgy érzem az a vég lenne, aztán megfeszítem a csípőm izmait, valamennyire alátámasztja, csigalassúsággal tovább moccanok, ha szerencsém van, akkor nem áll be a derekam, hanem sajog. Sajnos 3-4 havonta be is áll a derekam, az nagyon kínzó fájdalom, a közérzetem is nagyon rossz olyankor, az arcom is szinte el van torzulva. Így nevelek egy 2 éves és egy 4 éves gyereket, emelgetve, autóba berakva, lehajolva játszva stb... A derekam mindig is gyenge volt, a szülések után közvetlen mindig nagyin beállt, csak akkor nem vizsgáltattam ki. Most gerinctornára kellene járnom, spéci porcvédőt adott az ortopéd szakorvos. Egyelőre itt tartok, nagyon kell vigyázni. 31/N
2011. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

értem. köszi. tehát akkor ha ortopédiára elmegyek, akkor valószínűleg mr-re fog elküldeni az orvos?

azt hallottam hogy oda több hónapra előre be kell jelentkezni. vagyis csak hónapok mulva kapok időpntot. ez igaz?

2011. febr. 14. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!