Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik illóolajat ajánlanátok?

Melyik illóolajat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Teafaolajra lennék kíváncsi, hogy melyik a legkevésbé szintetikus.

Ma vettem egyet és a neten leírtak alapján teszteltem, de nem ment át (zsíros foltot hagyott a fehér lapon).

Mennyire lehet káros? Vagy maximum nem lesz gyógyító hatása? Mert ez esetben nem számít, ugyanis dezodort akarok házilag készíteni.


Melyik márkát ajánlanátok? (ha ez reklámnak minősül, akkor email-ben kérném a nevét:)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 14. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!

lehet elszomorítalak, de ezek az illóolajak csak arra jók, hogy illatosak, gyógyhatásuk nincs

2011. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, még azt is akartam, hogy káros hatásunk sincs ha rendeltetés szerűen használod :)
2011. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem szomorít el, mert mint fentebb írtam, csak dezodor készítéséhez kell. :)

Egyébként milyen forrásból tudod, hogy nem károsak? (csak kíváncsiság)


Köszönöm a válaszaid, ment a plusz! :)

2011. febr. 14. 15:56
 4/7 anonim ***** válasza:

köszi a pluszt :D

háziorvos asszisztens vagyok már több mint 10 éve.

dezodornak nem tudom, hogy mennyire használna mivel lehet, hogy jó illatú de az izzadtság szagot nem hiszom, hogy elfedné és bőrrel való érintkezés nagy mennyiségben nem egészséges már :D

szerintem jobban jársz egy 400-500ft-os dezosorral a boltból :D

2011. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*dezodorral
2011. febr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Természetesen nem magában használnám. :)


1 dl desztillált víz

fél- egy teáskanál szódabikarbóna

3-4 csepp teafaolaj


Ez a recept. Rengeteg van még, lehet válogatnom.


Köszönöm!

2011. febr. 14. 23:46
 7/7 anonim válasza:

Az illóolajaknál nem az a teszt, hogy foltot hagy vagy sem. Vannak egészen sötétkék/zöld olajok, amiknek ott marad a színe a papíron, de maga az olaj elpárolog.

Az illóolajok a bennük -természetesen megtalálható- kémiai összetevőik révén hatnak, ezáltal van gyógyhatásuk. Vannak egyébként izzadáscsökkentő illóolajok, de egy házi keverékben alapvetően a szódabikarbóna a hatékony összetevő.

2011. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!