Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom van? Pszichológushoz...

Mi bajom van? Pszichológushoz kellene fordulnom? Valami jó tanács?

Figyelt kérdés

orvos leszek, bármilyen, még a legsúlyosabb műtéteket is végignézem minden rosszullét nélkül, de a szülést ha látok (szerencsére még csak DVD-n láttam) azonnal émelygek, teljesen rosszul vagyok, szédülök, hányinger.., még a szótól is. Nem tudom miért, de nagyon kiborít, és nem tudom legyőzni, pedig le kellene, mert gyereket is majd szeretnék, de ez annyira visszataszít és félek, ha majd véletlenül a szülészeten kell lennem , mint rezidens, h. összeesem. (Nem a fájdalomtól félek, hanem a helyzettől, vagy nem is tudom..)

köszönöm szépen


2011. febr. 15. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Előző életedben szüléssel kapcsolatban ért téged nagy trauma. Ez hat még vissza. Én például 5 éves koromban rettegtem a csónakban a Balatonon. Ez aztán elmúlt. De felnőtt koromban amikor a Titanik című film bemutatójának azt a részét láttam mikor 90 fokos szögben áll a hajó, émelygés fogott el és megfogadtam, hogy ezt a filmet sosem fogom megnézni. Egyszer néztem egy dokumentum filmet amiben azt mutatták, hogy egy nagy tengerjáró hajó hasonló módon 90 fokos szögben elmerül a tengerben és hasonlóan émelygő rossz érzés fogott el. Érdekes módon ez az érzés csak nagy méretű hajók süllyedése esetében jelentkezik.
2011. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!