Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 80 éves nagyanyám tegnap...

80 éves nagyanyám tegnap elesett és combnyaktöréssel vitte a mentő kórházba. Megműtötték. mire számithatok?

Figyelt kérdés
én ellátni sajna nem birom ugyanis 35 hetes kismama vagyok! rajtam kivül nincs senkije. felépülhet azért?
2011. febr. 17. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kell mellé egy ápolót fogadni, aki minden nap ránéz, vásárol neki, stb.

Különben hogy látná el magát combnyaktöréssel?

2011. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami vele történt!

Az az igazság, hogy ilyen idős korban, már nem kicsi a veszélye egy ilyen törésnek.De nem lehetetlen a felépülés.Az szokott lenni a gond, hogy a sok fekvés miatt kapnak tüdőgyulladást, ami végzetes is lehet.Viszont elég sok erőfeszítés egy idős, ráadásul fekvő beteg ellátása, valamilyen segítségre szükséged lesz!Jobbulást kívánok.

2011. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
naezaz!
2011. febr. 17. 10:09
 4/17 anonim ***** válasza:

A combnyaktöréssel az a baj minél idősebb az ember, annál nehezebben épül fel belőle. Sajnos az én mamám annak következménye miatt halt meg.

Meg van az esély a felépülésre, de szerintem ebben a korban nem túl sok.:( Azért mindig vannak kivételek.

2011. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
Miért nem tudod ellátni? Ha van párod, akkor közösen ezt nektek meg lehetne oldani, hiszen ezek szerint már gyesen leszel, nem dolgozol, tudni fogod ápolni. Csak rád számíthat, gondolj bele, ha majd neked is lesz egyetlen unokád és ő is így fog gondolkozni. A kórházban meghal, ha nagyon sokáig ott marad. Nyugtatózzák, altatják őket, nem forgatják, felfekvéses lesz, 2-3 hónaig él maximum. Ezt tapasztalatból mondom, több ismerős is végezte így, miután kórházba került. Ha lehet, vigyétek ki onnan. De ha nincs már rá szükséged és valóban ezt érdemli, akkor maradjon (mert van olyan nagyi is, aki nem érdemel jobb bánásmódot).
2011. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

kérj az önkormányzat szociális osztályától segítséget.

tekintettel a te állapododra, és a nagyiéra kell, hogy legyen megoldás.

remélem megoldódik a baj.mindenképpen lépj, már most, mert minden nap számít Neked is Neki is.

a hivatalok pedig nem a gyorsaságúkról híresek...

2011. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
10:11-es, azért egy újszülöttel és egy mozgásképtelen nagymamával nem egyszerű, még, ha párja is van!!
2011. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

*Miért nem tudod ellátni? Ha van párod, akkor közösen ezt nektek meg lehetne oldani, hiszen ezek szerint már gyesen leszel, nem dolgozol, tudni fogod ápolni.


Mondd, te láttál már közelről terhes nőt a 35. héten, és újszülöttet?

1. Ha a 40. héten szül, szerinted hogy emelget terhesen egy nőt.

2. Szülés (netán császár) után szerinted milyen fürgén és mekkora lelkesedéssel ugrálnak (emelgetnek) az emberek?

3. Szerinted ha a baba 3 óránként szopik fél órát, majd büfi, pelus, kaksi stb., akkor a kérdező hogy látja el még a nagyit? (Tegyük fel, hogy a férj dolgozik. Vagy a nagyi, akit egyébként ugyanúgy pelenkázni és etetni kell, csak akkor kerül sorra, ha már elmúlt 6 és hazaért a férj?)

4. Mivel a baba éjjel is 3 óránként szopik (büfi, pelus, kaksi...), szerinted meddig bírják alvás nélkül?

2011. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 poiu ***** válasza:
100%
Gyógyulást! A felépülés esélye függ a baleset előtti állapottól. Tapasztalatból néhány jó tanács. Vettem camping WC-ét, amikor már képes volt fölülni, egyedül tudta használni az ágya mellett. Tizenvalahányezer Ft, szagtalan. Zuhanyozás: amíg nem tudott járni, tolószékben toltam ki a fürdőszobába, és a székből ki sem kelve zuhanyozott (nálunk van összefolyó, ott ment le a víz). Sok apró trükk, mert emelgetni nem tudtam. Köszöni szépen jól van, meggyógyult.
2011. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

kérlek azért nem tudom ellátni , mivel veszélyeztetett terhes vagyok és nem akarok idő előtt szülni, még ha már nem is lenne baja a babának.

másodszor egy újszülött gyerek mellett nem hiszem hogy egy 80kilos embert is birok emelgetni. párom külföldön van őrá sem lehet számitani, utolsó sorban meg nem a szomszédban lakik hogy csak átugorjak....

de azért köszönöm mindenkinek.

igazábol csak arra voltam kiváncsi hogy mire számithatok, sok rosszat hallottam, de vannak kivételek is.

köszönöm a válaszokat mindenkinek

2011. febr. 17. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!