Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülést lehet valahogy...

Gerincferdülést lehet valahogy gyógyítani?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és gerincferdülésem van.Jártam már már sok dokinál, de mindegyik mást mondott.Sok évig hordtam műanyag gerincfűzőt, jártam úszni és gyógytornára.A ferdülés miatt kialakult a hátamon 1 úgynevezett gerincpúp.Ez még annyira nem is zavar mert úgymond annyira nem észrevehető.Ami nagyon zavaró az az, hogy a derekam teljesen el van deformálódva.Az egyik csípőcsontom kiljebb van és ha fogyok akkor ez mégjobban látszódik.Van olyan orvosi beavatkozás amivel ezt el lehet tüntetni?Javasoltak gerincműtétet is de az csak a gerincem tenné egyenessé.Meg igazából félek is tőle, mivel valami fémszál lenne végigvezetve a gerincemben...
2009. febr. 13. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Úszás a legjobb, és sokat csimpszkodj gyűrűn, bordásfalon, otthon ajtófélfán, legalább fél órát naponta, persze nem egyfolytában. Ne ülj hokedlin sámlin, kerüld a görnyedést a "hanyag testtartást."
2009. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igazából az általad leirtakon kivül nincs semmilyen gyógymód. Itt neked kell eldöntened, hogy vagy megműtteted magad vagy vállalod hogy ezzel együtt tudsz élni. Én 32 éves vagyok és nekem is el van deformálódva egy kicsit a derekam 18 évesen nekem is ajánlottak műtétet az orvosok de én nem vállaltam. Azt nem tudom hogy fiu vag lány vagy de azt tudom mondani hogy én igy is teljes életet tudok élni leszámitva a hátfájást. A terhesség alatti gerincváltozás jót tett egy picit rontani semmiképp nem rontott semmit sem. Szerintem a döntő ne a kinézeted legyen hanem elsősorban a hátfájás ha nem fáj akkor ne nyúlj hozzá. Hidd el nekem is nagyon jóképű párom van és tudok deformált derékkal élni. Igy rajtad áll hogy szeretnél élni, de azért ne feledd hogy az orvos mit mond kérdezd meg hogy a belső szerveidre nehogy káros legyen mert az nem lenne jó ha ez valamelyiket nyomná.
2009. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!