Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy nem állandó...

Lehetséges-e, hogy nem állandó asztmára nem lehet kapni semmilyen támogatást? (amikor ugyanúgy befulladok, csak nem olyan sokszor)

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, akinek fél éve diagnosztizálták az asztmát. Eleinte többször előjött a fulladás, de most már kezd csökkenni a rohamok száma, az orvos azt mondta, hogy ebből én már nem fogok kigyógyulni és csak abban tudnak segíteni, hogy ne legyen rosszabb. Bátorkodtam megnézni, hogyha asztmás vagyok jár-e valami kedvezmény és igen találtam. Felkerestem az orvosnőt, hogy írja alá a papírt, hogy tartós beteg vagyok, de ő neki erre az volt a válasza mivel nem olyan sűrűn jönnek elő a rohamaim nem írhatja alá a "kedvezményező" papírt.
2011. febr. 21. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


A rendelet pontosan leírja, hogy melyek azok a betegségek illetve állapotok amik alapján valaki tartósan betegnek számít, nem az orvos jó vagy rossz indulatán múlik a dolog.


"G) Pulmonológiai kórképek

1. A gyermekkori aszthma bronchiale krónikus formái, ha a beteg preventív, folyamatos gyulladáscsökkentő terápiára és/vagy rendszeres szakgondozásra szorul.

2. Krónikus, tartósan jelentős mértékű, csökkent légzésfunkcióval járó obstruktív és/vagy restriktív pulmonológiai elváltozások, továbbá hörgőtükrözéssel, és/vagy képalkotó eljárásokkal igazolt, a légzőrendszer funkcióját befolyásoló légúti fejlődési rendellenességek, anatómiai eltérések, immotilis cilia szindroma.

3. Hét éven aluliaknál súlyos, ismételt obstruktív légzészavarral járó kórképek, melyek gyakori kórházi kezelést igényelnek és a recidivák veszélye miatt a gyermek közösségbe nem adható."

2011. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:)
2011. febr. 21. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!