Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dermyc 150mg tabletta Cypromix...

Dermyc 150mg tabletta Cypromix fogamzásgátló alatt?

Figyelt kérdés
Mennyire befolyásolja a Cypromix hatását a Dermyc? Késik a menzeszem, és nagyon nem szeretnék most teherbeesni. Pont az 1hetes szünet alatt kellett bevennem 1x adagot, és mamár újra kéne kezdenem a cypromixet de még mindig nem jött meg...
2011. febr. 24. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A Dermyc egy erős antibiotikum,bár nem tudom,hogy befolyásolja-e a fogamzásgátló hatását(egyébként logikus lenne,hogy nem).Milyen orvos írta fel?Említetted neki,hogy tablettát szedsz?

2011. febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Urulógus írta fel, azzal a panasszal mentem hozzá, hogy gyakoriak a felfázásaim, és sokszor szeretkezés után jönnek elő 2-3 napig a tünetek. -Nem, nem a partneremtől szedtem össze valamit :)- Az orvos nem kérdezte, hogy szedek-e tablettát, csak annyit, érzékeny vagyok-e bármilyen gyógyszerre... De a cypromixet meg azért írták fel, mert 5hónapig nem volt menzeszem, és hogy ennek helyre kéne állítani... az első és második hónapban mindig megjött, de most a harmadiknál semmi. Nem tudom, hogy ez a gyógyszerek összetett hatása, terhesség, vagy megint valami miatt nem akar megjönni...
2011. febr. 24. 08:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Értem.Én nem vagyok orvos,szóval ne vedd egyáltalán 100%-nak,de szerintem inkább összetett hatás,mivel ez egy erős gyógyszer.De mindenképp keresd fel az orvost,szerintem ne kérj időpontot,nálunk pl a rendelés megkezdésekor be lehet menni gyógyszert íratni,gondolom máshol is,mnenj be akkor hozzá és kérdezd meg.Vagy addig is írj a neten egy nőgyógyásznak,hogy mi a véleménye.
2011. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És bocsi,hogy nem tudok egyértelmű választ adni,de ezt tényleg inkább nőgyógyásztól kéne megkérdezni,meg egyébként is,ha nem jött meg,akkor is utána kell járni.

Remélem minden rendben lesz.

2011. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia !


Fogamzásgátló tabletta és antibiotikum együttes szedése esetén feltétlenül védekezzetek más módon is!(pl. óvszer)

Sok gyógyszer-ezt neten is megnézheted-befolyásolja a másik hatását,a mai modern, tehát lényegesen kevesebb hormont tartalmazó fogamzásgátlóknál előfordulhat, hogy pl. antibiotikumkúra alatt gyengül a hatásuk.

Necces az is, ha hasmenésed, hányásod van, itt a lényeg a felszívódás.

Ezekben az esetekben nem jól szívódik fel és legjobb esetben közti vérzés, durvább esetben terhesség is előfordulhat.Tehát ha más gyógyszereket szedsz mellette,konzultálj feltétlen a nődokival!

(amugy ezt el is kellett volna, hogy mondja, mikor felirta!!)

A hugyuti fertőzés más dolog. Nem feltétlen a partneredtől kapod meg, nekem fiatalabb koromban gyakorta volt együttlétek után, szintén másnap vagy harmadnap jött ki.Iszonyat érzés volt!Mig rá nem jöttem, mit is kell tenni:)azóta hálistennek semmi bajom.

2011. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Ha nagyon nem akar megjönni, természetesen orvoshoz fordulok, csak szerettem volna azért megkérdezni, hátha volt valaki ilyen szituációban már. Megnéztem mi hatástalanítja a cypromixet, és szerencsére nem találtam olyan hatóanyagot a dermycben ami befolyásolhatta volna. Bár tudom, ettől függetlenül még bármi megeshet...

Kedves 9órás kommentelő! Megkérdezhetem, te mit csináltál mikor neked voltak ilyen problémáid? :)

2011. febr. 24. 09:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Együttlét után (bár nem valami romantikus:) )jól kipisiltem magam,és HIDEG vízzel alulról kimosakodtam.(ne félj, nem fogsz felfázni!).

Mivel a női hugycső lényegesebben rövidebb, mint a férfiaké, a különböző kórokozók is gyorsan felfele haladhatnak.A meleg meg belobbantja ezt az egészet,tehát nálam rosszabb volt a helyzet.Javasolták a meleg kamillateát ülőfürdőnek, na az nem vállt be,csak ha hideg volt.

Előny, ha előtte is ,utána is üres a hólyagod.

Lehet, viccesnek tünik, amiket itt irok, de nekem bevállt és ez a lényeg.Előtte meg 5 percenként mentem pisilni, persze semmi se jött, görcsöltem, véreztem, 4-5 keresztes volt a vizeletem, iszonyatosan szenvedtem.

Azóta ez megszünt!A párom persze nem örül, hogy rohanok kia fürdőbe,de az egészségem is fontos!

Persze ez nem mindenkinél van,ha vki hosszabb ideje nem él nemi életet akkor gyakoribb,mert a szervezete nem idomult még kellően a partnere baktériumflórájához.

Régebben "nászutasbetegségnek" is hivták ezt:)

Nagyon sok nő küzd ezzel a gonddal és nagyon sok dokinak-tisztelet s kivételnek-fogalma sincsen, mit is tanácsoljon,persze a legegyszerübb felirni a gyógyszert.Ami kell is, ezt kihangsúlyozom, ha olyan mértékű a betegség. De nem mindenáron.

Ez esetben felesleges és a"baj"könnyen orvosolható...

2011. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsod! A párommal fél éve vagyunk együtt, és úgy tűnik akkor én még nem szoktam hozzá a bacijaihoz :) Remélem idővel elmúlik, -vagy ez a gyógyszeres kezelés most segített- mert tényleg borzasztó kellemetlen. Állandóan rohangálni, közben éget és semmi nem jön... Akárkit kérdeztem eddig erről, mindig csak azt mondták, biztos hogy a párom beteg, vagy csak pislogtak. A nőgyógyászom át is irányított az urulógiára... Ő meg majdnem vissza. Vicces volt :)

Szóval tényleg nagyon köszönöm, remélem nálam is beválik majd!

2011. febr. 24. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!