Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen készítményt segít a...

Milyen készítményt segít a karikás szemeken?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, az a problémám, hogy genetikailag örököltem a karikás szemeket - tehát gyakorlatilag nem tudok eléggé kipihent lenni ahhoz, hogy ne látszódjon legalább halványan táska a szemeim alatt. Anyukámbak is világéletében karikásak voltak a szemeim, apukámnak csak most, idősebb korában.

Mit tudok tenni?


2008. febr. 2. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha a szüleiddel beszélsz álj oldalt, vagy tedd levélben, így nem tűnik fel a szemük karikássága!

Neked a napszemüveg használatát javasolom.

Persze nem mindig. Éjjel pl.: nem kell viselned!

2008. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én korrektort használtam egy ideig vékonyan elkened a szemed alatt...

kamilla tea borogatása,

volt hogy svéd cseppel borogattam...

2008. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ, megpróbálom hasznosítani őket. Az első válaszolónak is köszönöm a tippet, majd nézek napszemüveget abban a boltban, ahol ő a vastag bőrt vette a képére!

A korrektor nem rossz ötlet, csak nálam sajnos nem vált be - eléggé lila ilyenkor a szemem alatt a bőr és azt nem fedi el teljesen.

Elsősorban "természetes" megoldások érdekelnének! Tehát: gyümölcs vagy zöldségkarikák a szemre, ilyesmi. Van vkinek jó ötlete?

2008. febr. 2. 17:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A karikás szemet okozhatja emésztési probléma is,az emésztés javításával a tünet megszünik.Okozhatja a szem körüli hajszálerek keringési problémája is ,mivel itt elég vékony a bőr az erek átütnek rajta,ekkor okozhatja fáradtság és a stressz.Okozhatja alkohol fogyasztás és a cigi .Jót tesz neki ha 1-1 uborkaszeletet ráteszel és így pihensz,vagy leforrázol két fekete tea filtert,majd lehűtöd és ezt teszted a szemedre.Vannak különböző krémek is amik akkor hatásosak ,ha tényleg keringési probléma okozza ezek nevét sajnos nem tudom,mindíg a szemzugtól kifelé kell kenni öket és nem szabad erősen nyomkodni.A túl sok alvástól lehet karikás a szem.Sok sikert! Ja az első hozzászóló egy tuskó!

2008. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két értelmes választ! :))
2008. febr. 6. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én is csak az uborkát tudnám javasolni,vagy esetleg a szemkörnyék ápolókat!Bár gondolom ezekkel már próbálkoztál te is meg anyud is!Esetleg kérdezz meg egy bőrgyógyászt!Lehet elküld kivizsgálásra és találtok valami megoldást!Sok sikert!

Ui.:Tetszett a válaszod a paraszt válaszára!:)

2008. febr. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!