Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ekcéma ellen?

Mit lehet tenni ekcéma ellen?

Figyelt kérdés

Házi gyógymódokra is kiváncsi vagyok , akinek már volt ilyen bőr problémája vagy most is van az irja le bárta hogy mit tesz vele hogy ne viszkessen és ne legyen kellemtlen.

Segitsetek.


2009. febr. 16. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenféle vegyszerre allergiás vagyok (sampon, tusfürdő, tisztítószerek, mosogatószer, keézkrém, testápoló, szappan - még a forró vízre is!), atópiás ekcémám van, ami abban nyilvánul meg, hogy ha a fent említett cuccokkal érintkezem, csupa hólyag lesz a kezem, talpam, meg a combom belső fele (vagyis ahol ér a dolog). Mást nem tehetek, mint kerülöm ezeket, vagy gumikesztyűt használok mosogatáshoz, takarításhoz (mellesleg utálom a gumikesztyűt). De mivel tisztálkodnom csak kell, addig kerestem a megfelelő holmikat (20 évig!), míg megtaláltam. Most már tudok úgy fürödni, hajat mosni, krémezni és mosogatni is, hogy nem vakarom gennyes-véresre a kezeimet. (Ökonet cuccokat használok.) A bőrgyógyász anno írt fel elocom tartalmú krémet (a neve is Elocom), az nagyon jó volt, de tartósan azt se lehet használni. Valami gyógyszert is írt volna fel, de akkor még szoptattam, így nem szedhettem rá semmit. Azóta meg nem mentem vissza a dokihoz. Bőrdoki neked is segít.
2009. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és pl. az olajfalevél tartalmú dolgok is jók ekcémára.
2009. febr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a doki által felirt krémet használom több-kevesebb sikerrel.A spotr is segít mert nem a viszketésre koncentrálok.
2009. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A párom ekcémás volt, elhagyta az étrendjéből a tejtermékeket és megszűnt a panasza!!!
2009. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sok sok vizsgálat után kiderült,hogy elvileg a tejtermékekre allergiás vagyok,és ha eszek utána kijön az ekcéma...ráadásul a kozmetikumok még rátesznek egy lapáttal:(voltam gyermekgyógyásznál,bőrgyógyásznál végül is arra jutott,hogy még tovább vizsgál.-_-mostanában már nem szokott előjönni,először a viszketés és a csúnyaságra a legjobb ha iratsz kénes krémet,írtó büdi és nem túl kellemes,de csidákat művel:)hidd el,én ezt használom ha véletlenül kijön megint és rögtön elmúlik:Pés persze kerülöm a tejtermékeket.

házipraktika én a zsálya teát öntöttem a karomra anno állítólag fertőtlenítő hatású:)

2009. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Van egy gyógyszertári krém a neve Sanatopic, mentes mindenféle káros anyagtól. Tudom még ajánlani a japán kristáylgombát is. Bekenegeted a levével az ekcémás területet és tényleg jó. 2 éves kisfiú anyukája vagyok. Ő is ekcémás

2009. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítettek , nagyon köszönöm :)
2009. febr. 17. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!