Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcéma ellen mit lehet tenni?

Ekcéma ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Az ujjaimon van, hónapok óta nem múlik el, nagyon szenvedek tőle. Már rengetegszer voltam bőrgyógyásznál, de nem hozott eredményt. Életmódváltozásban mit tehetnék? Sajnos ugye a krémek csak tüneti kezelésre jók...
2011. ápr. 4. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is ezzel szenvedek,főleg ha beköszönt a jóidő...


Próbálom kerülni a vegyszereket (mosogató,mosópor,túl gagyi tusfürdők),azoktól mindig előjön.

Illetve nekem van mellé fémallergiám,ékszert csak nikkelmenteset és aranyat hordok,mert ha előjön az allergia,akkor társul rögtön az ekcéma is.


Locoid lipocream-et használok,véletlenül kaptam egy ügyeletes dokitól (előtte sokféle krémet próbáltam,egy se volt az igazi),de ez nagyon bevált,a viszketést megszünteti rögtön,és 1-2 napon belül látni se látható (persze ha időben elkezdem kenni)


Mai vegyszeres mű világban nem tudod elkerülni a vegyszereket,igy kénytelen vagy megtalálni a tökéletes krémet,ami tünetmentesit

2011. ápr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, okosan gondolod, életmódváltás! Általában a szervezetben halmozódó méreganyagok produkálnak mindenféle külső tüneteket többek között.Csinálj egy alapos méregtelenítő kúrát, pszihésen pedig azt javaslolnám, hogy ne húzz magad köré falat, légy nyitott az emberek felé bármennyit csalódtál is.
2011. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy az utolsónak sose volt még ekcémája...

Méregteleníthetsz, lehetsz pozitív, az ekcémádon nem segít. Tüneti kezelés van, együtt kell élni vele.

2011. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom,11:23 nem volt még ekcémás


kipróblhatsz méregtelenitő kúrát,meg mosolyoghatsz a világra,vissza is mosolyognak,de ettől még ugyanugy fogsz viszketni,ugyanugy vörös leszel és hámlani fog,és le fogod vakarni még a húsodat is anynira viszket


megfelelő krém kell,életmódváltoztathatsz,de az nem az ekcémára való

első voltam

2011. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor vakarózzatok!
2011. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kiskoromban én is voltam ekcémát, az orvos az Alkcema nevű kenőcsöt írta fel, teljesen elmulasztotta, azóta nincs ilyen bajom! Tavaly télen jött elő a kezemen, ezzel bekentem megint és azóta semmi. Akárkinek ilyen jellegű problémája volt a családban vagy barátoknál, ezt a krémet ajánlottuk neki és megszűnt a probléma. Ajánlom neked is ha még nem próbáltad.

[link]

2011. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell vakarózni, bőven krémezd a kezed. Legyen mindig krém a táskádban, éjjeliszekrényeden, valamint a mosogató mellett! Napi sokszor bekenheted vele a kezed, amikor csak érzed, hogy kell.

Nekem anyám megrögzött biomániás, amióta az eszemet tudom, házilag termelt, vegyszermentes zöldséget, gyümölcsöt és húst fogyasztunk csak. Mégis ekcémás lettem. Váloztathatsz az étrendeden, de ne számíts nagy eredményre e téren.

Allergia, vitaminhiány esetén jó az a módszer.


Krémből meg szerintem nem kell valami drága izé. Én sima körömvirág krémet veszek, mindig azt, ami olcsó, és teljesen jó a kezemre. Vettem egy időben speciális drágább kencéket, de azok is csak ennyit tudtak.

2011. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A locoid nekem se drága, a 30 grammos ezres körül van,és 2 évente elég venni,mert véknyan kenve is ugyanugy használ
2011. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Ekcémások.Én már 5 éve szenvedek sok féle krémet próbáltam már, valami segített rövid ideig ,aztán vissza jött és megint vakaróztam van ami nem is használt amíg egy kedves vendégem nem ajánlotta a Secret nevű kozmetikumot holt tengeri só+méz (bőr radír) formájában kaptam tőle egy dobozkával, kipróbáltam és használt nincs vakarás nincs foltok lehet hogy igen magas áron árulják őket itt Magyarországon de bevált és nem sajnálom a pénzt rá. Érdeklődjetek az Alle,Westend,Aréna Pláza,Árkád bevásárló központokban.Belinkelem azt amit én használtam ez kifejezetten ekcémára is jó : [link]
2011. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!