Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon ezzel szükséges bőrgyógy...

Vajon ezzel szükséges bőrgyógyászhoz fordulni vagy nem? A vörösség elmúlik vagy megmarad?

Figyelt kérdés
Nemrégiben észrevettem hogy a jobb és bal kézfejemnél a bütykök berepedtek, vörösek és szárazak. Igazából az egész kézfejem kegyetlen száraz néha. Most a bal kézfejemnél egy kis darabon repedt be a bőr, szint vörös és száraz. Viszont nem fáj és nem viszket egyik sem, sehol, egyáltalán. A folyadékpótlás az utóbbi időben nem az erősségem, pedig nem ártana, most már próbálom kompenzálni. Valamint nem igazán hordok kesztyűt a téli időszakban. Kézkrémmel kezdtem el kenni a mai nap.
2011. febr. 28. 18:12
 1/3 poiu ***** válasza:
Tél végi totális kiszáradás? Engem is elért. A kencékre allergiás vagyok, vettem (nem extra szűz, hanem olcsó) oliva olajat, azzal kenegetem, egész jól kezd helyrejönni és nincs allergia.
2011. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amint látom nem vagyok egyedül. Köszönöm a választ! =) Most kenegetem ezzel a krémmel, aztán majd kiderül, valamint próbálok kicsit több folyadékot bevinni.. (Igazából szerintem elég amit megiszok, de mindegy). Aztán ha valami van, akkor meglátogatom a bőrgyógyászt. Habár ő is azon kívül hogy felír egy félmilliós "krémet", mást nem tud csinálni.. ^^
2011. febr. 28. 19:17
 3/3 poiu ***** válasza:
A kiszáradáson nem segít a folyadékbevitel (mondjuk a sok alkohol ront rajta). A párásítás már inkább segít, télen a lakásban nagyon alacsony a relatív páratartalom. Próbálj párásítani, lehet hogy nem sokat használ, de semmiképpen sem árt.
2011. márc. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!