Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vérzik az orrom, mikor...

Miért vérzik az orrom, mikor kifújom?

Figyelt kérdés
Nem fújom meg erősen, és akkor is. Már egy jó ideje ez van. Mitől lehet?
2011. márc. 2. 15:13
 1/4 anonim válasza:
100%

Az orrvérzésnek több oka is lehet. Komolyabbak és enyhék egyaránt.

Nem sok anamnesist adtál meg, így nehezebb korrekten válaszolni. A vérzést az erek repedése okozza. A kérdés csak az, hogy miért repedtek meg az erek? Pl. magasvérnyomás betegség (hypertonia) elég gyakori oka az orrvérzésnek. Elég enyhén fújni, vagy csak erőlködni, lehajolni, és már vérzik is. Nem ártana rendszeresen vérnyomást mérni.

Ebben az időszakban másik gyakori ok a nátha (és társai) miatti orrfolyás/dugulás, és az emiatt gyakori orrfújás. Ha rendszeresen fújod az orrod, akkor a nyálkahártya egy picit mindig sérül. Egy idő után csökken az ellenálló képessége, az érfal rugalmassága, és a gyulladás miatt sokkal könnyebben megreped. Ezért enyhe nyomásra/fújásra is vérzést láthatsz. Ez nem komoly dolog, ha nem leszel náthás, nem lesz gyulladás, a vérzéses panasz is megszűnik.

2011. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orrvérzést okoznak az E mesterséges adalékanyagok is, ha túl sok jut a szervezetbe.
2011. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szedj Rutascorbint, nekem bevált!


Meg vagy fázva? Sokat fújod az orrod? Nem iszol sok koffeines dolgot?


Amúgy a mostani hidegektől is lehet, sokminden okozhatja.

2011. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok!


Szerencsére megfázva nem vagyok, és koffeines dolgokat sem iszom.


Magas várnyomás: Régen az volt, de szerencsére kinőttem, vagy nem is tudom hogy, de elmúlt. Bár azért szoktam még mindig mérni és általában normális szokott lenni, esetleg csak egy kicsit nagy de a még elfogadható határon belül. Lehet hogy e miatt van ez a probléma?


Egyébként igen, elég sűrűn fújom az orromat. (De nem mert meg vagyok fázva.)

2011. márc. 2. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!