Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat a 2 sípcsontom?

Mitől fájhat a 2 sípcsontom?

Figyelt kérdés

Hétfőtől fogyúkára fogtam magam. Nem is igazán fogyókúra ez, csak egészséges életmód. Figyelek az étkezésre (sok vizet iszom, szokszor keveset eszem stb.) és mozgok.

Hétfőn voltam kocogni. 40 percet kocogtam, közbe 3x beiktattam egy kis sétát. Kocogás előtt bemelegítettem, utána pedig levezetésként sétáltam még és nyújtottam a végén. Este még tornáztam itthon (combra, fenékre, hasra). Tornázás előtt is végeztem bemelegítő gyakorlatot, majd a végén nyújtottam.

Sem hétfőn, sem kedden nem éreztem különösebben semmit, csak egy kis egészséges izomlázat.

Kedden voltam 1,5 órás kézi edzésen. Akkor elég rendesen elfáradtam, de még kedd este sem éreztem semmit. Este bemelegítettem, tornáztam, nyújtottam.


Szerdán kezdődtek a gondok. Akkor éreztem, hogy fájnak a sípcsontjaiman. Fogalmam sincs mitől fájhat, de pokoli érzés. Este bekentem sportolás utáni, mentolos, lazító krémmel. Az szépen hűsítette, éjszaka megpihent és ma reggel nem éreztem egyáltalán.

Aztán siettem a buszhoz, a suliban sokat kellett lépcsőzni és bizony már megint fájt. Tesi órán fociztunk, de akkor már olyan szinten fájt, hogy azt hittem összeesek, állni alig tudtam.

Amikor hazaértem jó hideg vízzel megmostam és ismét bekentem a sportkrémmel.

Most délután tanultam, nem csináltam semmi megerőltetőt, így megpihent a lábam és nem fáj:)


Futni csak hétfőn voltam, kedden volt a 1,5 órás edzésem, ezenkívül hétfőn, kedden, szerdán tornáztam itthon.

Korábban nem mozogtam ennyit, sőt, csak a heti 1x 1,5 óra edzés és sétálások a városban.

Lehet, hogy azért fáj a sípcsontom, mert hirtelen sokat mozogtam?

15/L


2011. márc. 3. 18:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és szerintem nem azért fáj a sípcsontom, mert nagyon nehéz vagyok és a futás miatt. 60 kg vagyok és edzésen meg tesi órán rendszeresen futunk:)
2011. márc. 3. 18:59
 2/3 anonim válasza:

XeRoX válasza:


Szerintem hirtelen kezdted sokkal, ez előtt mozogtál mármint így sokat a tesi órán kívül? Lehet hogy kicsit megerőltetted magad és jól tetted hogy bekented a sípcsontod a krémmel.

2011. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Korábban nem futottam, de tornáztam itthon + edzés és tesi óra:)

Most már hál'istennek nem fáj egyáltalán, bár hozzá kell tennem, hogy a csütörtöki tesi óra óta nem is futottam, nem is tornáztam:|

2011. márc. 6. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!