Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak itt még éberen alvók...

Vannak itt még éberen alvók rajtam kívül, vagy egyedül vagyok a problémámmal? Mit tehetnék, hogy mélyebben aludjak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon éber alvó vagyok. Tehát amint kezd világosodni hajnalban (és nincs lehúzva a roló), vagy amint valami kis zaj van, én felébredek. Ebből talán az a legrosszabb, hogy a párom mindig horkol, és egyszerűen ilyenkor képtelen vagyok aludni. Még arra is gyakran felkelek, hogy megfordul. Pedig nagy az ágy, úgy kell egymást keresni rajta!

Normális ez egyáltalán, hogy ennyire minden apróságra felébredek?


2011. márc. 9. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát normális, ha nagyon ki vagy pihenve. Dolgozol, suliba jársz? Sokat alszol? Én is rettentő rosszul alszok, egy éjszaka vagy 5-6 álmom szokott lenni, amire tisztán emlékszem reggel, és van hogy felébredek hajnalba és nem tudok visszaaludni. Párom tavasztól őszig horkol mivel allergiás, és sokszor ez is zavar, de olyankor megbököm és felébred, és míg el nem kezd újra horkolni gyors próbálok visszaaludni. Mozogj sokat, biztos nem lesz gond az alvással.
2011. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dehogy, folyton fáradt vagyok, napi 6 órát szoktam aludni, holott 8-9-re lenne szükségem. És évek óta így megy, hogy nem bírom magam kipihenni. Amúgy tanulok. Ráadásul 2 szakon, úgyhogy az agyam tuti le van fárasztva... A sportot még nem próbáltam, az valóban használ?
2011. márc. 9. 09:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az hogy az agyad le van terhelve nem elegendő ahhoz, hogy nyugodtan aludj, a mozgás nagyon fontos ahhoz. Ha van lehetőséged kezdj el futni, vagy biciklizni, nem kell minden nap. Sztem ez biztos segítene ha a testedet is kicsit leterhelnéd, és nem is éreznéd magad olyan fáradtnak, ha mozognál. Hidd el a mozgás nagyon sokmindenben tud segíteni.
2011. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, megpróbálom akkor :)
2011. márc. 9. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez alkati kérdés. Ugyanígy vagyok, orvosnál is voltam vele, de amikor mondtam, hogy gyerekkoromban is így volt már, mondta, hogy nem kóros, csak kellemetlen.

Ezért néha a férjem kiköltözik a nappaliba, én besötétítek és becsukok mindent - ilyenkor ki tudom aludni magam.

2011. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!