Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gondjaim vannak a korán...

Gondjaim vannak a korán keléssel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már annyira zavar, hogy nagyon. csomó dolgom lenne, mégsem tudok felkelni. van hogy úgy nyomom ki az ébresztőt hogy fel sem ébredek, vagy ha fel is ébredek, mintha nem lennék önmagam, mert nem "engedem" magamnak, hogy felkeljek. most már nagyon unom s elegem van hogy csomó mindent csinálhatnék, de nem tudok, mert a "fél" napot átalszom mindig. hogy szoktassam rá magam, hogy este korán lefeküdjek (és el is aludjak) és aztán kipihenten, mégis korábban fel tudjak kelni?
2011. márc. 15. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam csinálni, hogy a telefont, ami ébreszt, rohadt messze rakom le az ágyamtól, hogy muszáj legyen felállni és odasétálni, ha ki akarom nyomni. Utána, ha már felkeltem, jól megmosom hideg vízzel az arcom és iszok egy kávét :)
2011. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fokozatosan. Csináld azt, hogy holnap a szokásos ébredésedhez képest fél órával korábbra állítod be az ébresztőt, és akkor felkelsz. Ha kávézol, érdemes előző nap berakni a kávét, hogy reggel egy gombnyomással megcsinálhasd. És este mindig terveld ki, hogy közvetlenül ébredés után mit fogsz cisnálni így lesz minek nekiesned.

2-3 nap múlva megint állítsd fél órával korábbra. Satöbbi, satöbbi. Az esti elalvás idővel menni fog, eleinte nem, akkor fáradt leszel, de esélyesen pár nap alatt hozzászoksz a dologhoz.

2011. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez nagyon jó ötlet, köszi, kipróbálom:)
2011. márc. 15. 10:18
 4/5 bettineni ***** válasza:

Nekem is hasonlo problemam van.

Ha valaki nem jar reggel 8-ra dolgozni, sajnos megvan az eselye, hogy igy ellustul.

Azert van nehany modszer, peldaul: a csörgöora ne az agyad mellett legyen es mindennap mashol.

Igy mire megtalalod, fel is ebredsz, aztan ne bujj vissza, hanem moss arcot hidegvizzel, legalabb egy percig.

2011. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! :D ki fogom próbálni. mondjuk annyi baj van, hogy kollégiumban lakom, és a szobatársak nem tudom mit fognak majd szólni ahoz hogy máshol van az ébresztő, mert így ők is felébrednek... kávézni nem szoktam, nincs is itt kávéfőzőm... de azért megpróbálom, hátha:)
2011. márc. 15. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!