Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Emésztőrendszeri gondjaim...

Emésztőrendszeri gondjaim vannak. Dietetikus tudna segíteni? Ajánlanátok egyet, aki jó és megbízható?

Figyelt kérdés

Röviden: minden étkezés után, ödémásodom és fel is fúvódom. Függetlenül attól, hogy mit eszek.

Szóval kellene egy jó dietetikus.


2011. jún. 28. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább gasztroenterológust keressél fel, ha ő nem talál problémát, akkor belgyógyászra tartozik a panaszod. A dietetikus nem lát beléd, ő is csak orvosi utasításra állít össze diétát.
2011. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A dietetikus csak azután tud segíteni, miután egy orvos felállított egy diagnózist. Ő nem vizsgálhat ki, látatlanba pedig nem kezelhet.

Előbb orvoshoz menj.

2011. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó, akkor léci ajánljatok gasztroenterológust, léci!
2011. jún. 28. 15:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Pesten vagy környékén, ha lehetséges.
2011. jún. 28. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Belgyógyásszal kezdd, oda a háziorvos ad beutalót.
2011. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Belgyógyász a háziorvosom is. Nem igazán vagyunk összhangban. Elküldött ide-oda. Az ödémásodás miatt jártam már szívultrahangon, veseultrahangon. Szóval belgyógyászatilag már valamelyest lettem vizsgálva. Nagyjából minden rendben. A vérképem is elmegy, bár elég alacsony a vasam. A szívdoki pl. erre fogta az ödémásodást. Azóta szedek sok vasat (orvos által felírtat), de a helyzet nem javult.

Időközben vettem észre, hogy az étkezéseimmel függnek össze a puffadásaim. A hasam háromszorosára nő, pedig nem is eszem egyszerre sokat. Sőt egyre kevesebbet, mert olyan hamar megtelek, mintha egy kiló liszt lenne már a gyomromban, evés előtt. De azért érzek éhségérzetet is, szóval fura. Evés után kb. 1-1,5 órával normalizálódik a teltségérzet. Viszont marad utána a felfúvódás és láb-kar s egyéb testtájak ödémásodása. Szóval, szerintem valamilyen emésztőrendszeri gond lehet.


Évek óta tart ez nálam, s egyre rosszabb. Végigcsináltam tavaly egy Colonix kúrát. Csináltam már olyan diétát, ahol csak zöldséget vagy gyümölcsöt ettem, volt húsos időszakom, stb. Szóval teszteltem magam. Gyakorlatilag akkor nem puffadtam, amikor nagyon keveset ettem, szinte éheztem. S az is inkább gyümölcs volt. Ezt viszont nem szeretném örök időkre. Szeretek normálisan, változatosan, egészségesen enni.


Ja, még voltam ételallergiavizsgálaton is. Nem hozott ki lényeges allergiára utaló okot.

2011. jún. 28. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:

A sok nemevéstől szétcs.szted a szervezeted.

Én is iszonyat keveset ettem/szk, és nekem is gallyra ment az emésztőrendszerem. Kínlódok vele rendesen (pufiság, ilyesmi), de remélem, előbb-utóbb helyrejön, ha megint normálisan kezdek kajolni. Belügyileg nekem sincs gomdom.

2011. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem a sok nemevéstől "csesztem" szét a szervezetem, mert nem vagyok híve a drasztikus idiótaságoknak! Meg az egyéb bogyóknak sem. Soha nem fogyókúráztam drasztikusan, max. odafigyeltem, ha felszaladt pár kiló.

Kínomban viszont kipróbáltam, hátha lesz valami változás. Ennyi. Se előtte, se utána nem változott a helyzet.

2011. jún. 28. 16:32
 9/9 A kérdező kommentje:
Szóval tud valaki ajánlani egy jó gasztroenterológust?
2011. jún. 28. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!