Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudatosan visszatartom a...

Tudatosan visszatartom a vizeletet, van, hogy 7-8 órán át. Milyen gondjaim lehetnek a jövőben? Illetve visszavezethető ez valamilyen lelki problémára?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért teszem, van, hogy nincs időm elmenni könnyíteni magamon, van, hogy akkor jön rám mikor már lefeküdtem aludni, és akkor már túl fáradt vagyok felkelni kimenni a wc-re, így egész reggelig visszatartom... Sokszor mindig az van, hogy "még 5 perc", "még 10 perc", "mindjárt, csak ezt befejezem"...

Azóta csinálom ezt, mióta anya vagyok. 7 hónapos a gyermekem. Kb akkor kezdődött.

21N


2011. júl. 21. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vesekővel számolhatsz. Ne tartsd vissza!
2011. júl. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkontinenciával is...

Ha kell, minél hamarabb ki kell menni, nem szabad halogat ni.

2011. júl. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se tartsd vissza!Kellemetlen lesz majd ha becsurgatsz egy nyilvános helyen mert nem tud a záróizmod megfelelően helytállni!És az ellen nincs orvosság csak a pelus...
2011. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem is egyből az jutott eszembe, hogy néhány év múlva majd nem fogom tudni visszatartani... Nem akarok pelusozni :))

Csak valahogy nem visz rá a lélek... Percenként járhatnék a wc-re ha mindig mennék mikor érzem, hogy kell... Valószinűleg fel vagyok fázva.

2011. júl. 21. 09:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz abba, hogy a vizelettel a "méreganyagok" távoznak a szervezetből, és ezt Te tudatosan visszatartod, akkor szerintem már el is tudod képzelni a következményeket.


Illetve az is fontos, hogy ha teli a hólyagod, akkor a vizelet a húgyvezetékben, vesékben is el kezd pangani, amely fertőzésekhez, gyulladáshoz, hosszútávon akár a veséd elvesztéséhez vezethet.


Azaz ha tudatosan csinálod, akkor tudatosan változtass ezen, ha a gyermekedet egészségben szeretnéd felnevelni. Ez innentől kezdve a Te döntésed!

2011. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég nagy különbség van aközött, hogy percenként járni, vagy 7-8 óránként egyszer.

Ha fel lennél fázva, nem tudnád 7-8 órán át tartogatni!

Viszont könnyen lehet hólyaghurutot kapni a sokáig visszatartott vizelet miatt, mert a bekerült baktériumok alaposan el tudnak szaporodni.

Ne hanyagold ezt el!

2011. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért tudod ennyi időn át visszatartani a vizeletedet, mert nem fogyasztasz elég folyadékot Ez pedig tényleg károsan hat a vesékre, és egyéb szervekre. Magam is így voltam ( nem szándékosan, hanem oda nem figyelés miatt), végül a szemészorvos figyelmeztetett, hogy nagyon száraz a szemem, igyak sok folyadékot. Vagyis nem csak a veséket lehet tönkretenni, de akár a szemnek is árt...
2013. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szeptember óta vagyok szemüveges, napi 4 deci vizet iszom, és van, hogy csak reggel megyek el wc-re, meg este tíz után, ami azért 17 óra. Régebben egész nap csak gépeztem, és annyira neteznem kellett, hogy este tizenegykor mentem csak el, pedig már hatkor is éreztem. Ez akkor szûnt meg, mikor vettem magamnak mobilnetet.
2015. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!