Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki átesett már vakbélmű...

Ha valaki átesett már vakbélműtéten azt kérdezem, hogy mennyire fájdalmas utána, altatásban csinálják-e, hamar elaltatnak, a műtőben lesz-e valami horrorisztikus látvány (szike, eszközök stb. ), hol és mekkorát vágnak, bugyi lehet-e rajtam?

Figyelt kérdés

Lehet meg kell operálni vakbélre,mert vakbélgyulladás gyanús vagyok. félek!

Válaszokat előre is nagyon köszönöm ! 16/L


2011. márc. 17. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én egy nyári reggel erős alhasi fájdalmakra ébredtem, elmentem orvoshoz egy szemölcsöm miatt, és megnézték akkor a pocakomat is mi a baj.. petefészek vagy vakbélre gyanakodott, elküldött egy kórházba pár óra múlva onnan be a Heim Pálba.. És vizsgálgattak, de nemtudták eldönteni mi a bajom, így bent kellett maradnom éjszakára. Estére megérkezett a főorvos és vérképet kért, ami persze egyik orvosnak sem jutott eszébe addig.. Oo

Másnapra kiderült hogy vakbél és még aznap megműtöttek.

Igazából arra emlékszem hogy betoltak a műtőbe és az infúzión át beadták az altatót és oldalra néztem és elaludtam . kb 2 órás műtét volt és levetkőztettek, nem volt rajtam bugyi, de gondosan betakarva vittek vissza a kórterembe . Utána igazából jól voltam, sokat aludtam és az orromon keresztül ledugtak 2 csövet a gyomromba, hogy kiszívják a váladékot, mert ha az bentmaradt volna, akkor hányásrohamok jelentkeztek volna több napig . 6 órakkor kivették, az fájdalom mentes volt de még párnapig éreztem néha mintha ott lenne a cső..

Aztán másnap este felkellett kelnem.. ott kezdődött a baj

nem akarlak ijesztgetni de borzasztóan fájt és 2 nővér segített, aztán az első lépések. Igazából azzal nemvolt baj, nem fájt csak a felülés meg a vissza fekvés..

ez is tart 3 napig körülbelül aztán elmúlik.

Kell majd sétálgatnod is, de vigyázz hogy ne sokat mert én túl sokat akartam és volt hogy annyira megfájdult tőle hogy szédültem és felállni nem tudtam.. :/

aztán készülj hogy sokat kell majd innod, nem savas gyümölcsleveket, teát és vizet. aztán ha beindult a bélműködésed és volt székleted akkor elkezdhetsz enni.

Nekem ezzel is baj volt, sokáig nem ment le semmi vagy öklendeztem az ételektől de szépen lassan vissza jött az étvágyam, rá pár hétre .

igazából ennyit lehet tudni, ha van kérdésed irj nyugodtan

a hegről annyit hogy nekem elég ronda lett, de csak azért mert valószinűleg évek óta bevolt gyulladva, csak tünet mentes volt és az ultrahangon nem is találták meg, műtét után kiderült hogy hozzávolt sülve már az egyik belsőszervemhez de ez már csak az én plusszom.

egy normál heg az körülbelül ekkora :

----------------------------

nekem ehhez képest volt 12 centi és 10 öltés .. xD de ez is csak mert nem találták és 'túrkálni' kellett .. szóval nyugi:)

nem egy leányálom de túl lehet élni ..:)

2011. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

bocsi rosszul irtam a méretet

-------------------------

és amúgy semmiféle eszközt nem látsz majd a műtőben:)

2011. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

istenem nemakarja elküldeni a sok kis vonalamat xDD

na mindegy a lényeg hogy nem kell ilyen 10 centikre gondolni:)

2011. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Engem nem reg operaltak.Mutet utan eleg sokaig fajdogalt ha setaltam,felultem..de csak ido kellett es szepen rendbe jottem.Hat a vagas nekem egesz szep lett,nem latni annyira.
2011. márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

Az én sztorim szinte ugyanaz mint a tiéd!

Hosszú seb...

2011. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!