Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomláz ellen mi a legjobb...

Nyuszika01 kérdése:

Izomláz ellen mi a legjobb gyógymód? Mi az a jégzselé?

Figyelt kérdés
Arra ébredtem, hogy görcsöl a lábam, valószínűleg a tegnapi edzéstől, pedig máskor nem szokott.(Nem a menstruációtól, a vádlim fáj.) A jégzselé esetleg segíthetne? És ha igen, hogy működik? Mellékhatásai?
2011. márc. 19. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél sportkrémet.

Ha nem javul, akkor 1 szem Cataflam megoldja a problémát, de az receptes fájd. csillapító.

2011. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A legjobb az ha rá edzel. szerintem mer nekem mindig elmúlik úgy.
2011. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha arra ébredsz, hogy begörcsöl a lábad, az nem az izomláztól van, hanem a magnézium hiánytól. Szedjél MagneB6-ot, vagy igyál magnézium pezsgőtablettát. Az izomláz teljesen más jellegű fájdalom.
2011. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jégzselé= zselés anyaggal töltött nylon tasak, amit a mélyhűtőbe kell tenni, hogy jól lehűljön, és azzal kell borogatni a fájdalmas testrészt.
2011. márc. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hali

a jédzseléről írnék az teljesen korrekt dolog, én használom, kb 4 hónapja foglalkozok tetsépítéssel kezdő szinten. a kezdetekben volt egy nagyon csúnya túledzésem, megerőltettem a karom de nagyon durván, másnap ki sem tudtam nyújtani, próbálkoztam azzal hogy megint ezdek és elmúlik. ez nem vált be, most már beválik ha kisebb izomlázról van szó, de akkor annyira durván izomlázam volt hogy a plusz edzéstől egyáltalán nem múlt el. a hidegvizes borogatással is próbálkoztam, egy kis ideig jobb lett tőlle, de ugyanez volt a melegvízes borogatással is. aztán arra jutottam hogy a tuti megoldás erre a túl edzésre ha tartok egy 2-3 napos pihit edzés nélkül. jégzselét használtam, bekentem vele a karom majd maszírozgattam egy kicsit. aztán pár óra múlva megismételtem. nekem ettől múlt el az a kezdeti izomláz, egyébként most hoyg hozzászokott a testem a rendszeres edzésekhez már egy kis plusz edzés és nyújtás is használ az izomláz elmúlásához:)

Előkerestem a jégzselét leírom mi van ráírva:D

Felhazsnálható: sportsérülések, végtagsérülések hűtésére, valamint kozmetikai hűtőkenőcsként.A géllel a hűteni kívánt területet vékonyan kenjük be, 6-8 perc után erős hidegérzés jelentkezik, ami tartósan megmarad. Mellkéhatása nincs. kb 700 vagy 1500 között már veszel egy tubus jégzselét vagy jégbalzsamot, mindegy mindkettő ugyanaz tudtommal:)

Amúgy szerintem a görcs nem emiatt van, ha izomlázat érzel akkor izomlázad van de ha begörcsöl a lábad az mástól is lehet, régebben amikor kisebb voltam én is volt hogy gyakran arra keltem hogy begörcsöl a vádlim és annyira rosz érzés volt meg nagyon fájt hogy anyunak kellett szólnom hogy maszírozza ki. Próbálkozz meg a magnézium pezsgőtablettával, lehet tényleg magnézium hiányod van, de ne izgulj, szerintem ez egyáltalán nem komoly mindenkivel van ilyen.

2011. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

izomláz = apró izomsérülések, amik megtelnek folyadékkal, ami feszít, ettől fáj

erre edzeni baromság, az izomláz - a legendákkal ellentétben - nem egy pozitív dolog


de el kell tudni különíteni a görcsöt és az izomlázat, ha görcs, akkor magnéziumhiány (ahogy írták), ha nem múlik, akkor súlyosabb, orvost igénylő probléma

ha izomláz, akkor sportkrém, de 1-2 napon belül magától is elmúlik


első

2011. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, és nem tudom, hogy izomláz-e. Csak azért, mert néha edzés után pl.: a szemem elkezd "remegni" vagy a nyakamnál egy bőrterület stb. és állítólag ez a magnéziumhiánytól van. Az egyik ismerősöm azt ajánlotta, hogy egyek mazsolát.Abban tényleg sok magnézium van? Köszönöm a válaszokat. :)
2011. márc. 20. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!