Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Írnátok hasznos dolgokat,...

Írnátok hasznos dolgokat, információkat a CHRON betegségről?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
2009. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Pontosan mire vagy kíváncsi? Egy kedves barátom ebben a betegségben szenved...
2009. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pontosan mindenre kíváncsi lennék.Hol kezelik,mióta beteg,stb!
2009. febr. 22. 21:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kukacoskodás, mi is gyakran elrontjuk, de nem Chroh, hanem Crohn-betegség.


A betegség lényege, hogy valamilyen, egyelőre ismeretlen okból az ember immunrendszere heves támadást intéz a bél egy-egy szakasza ellen. Az is lehet, hogy a kiváltó ok a bél baktériumflórája. A végeredmény az érintett rész krónikus gyulladása, megvastagodása, vizenyője, működészavara, károsodása, akár átfúródása is.


A leggyakrabban a vékonybél utolsó szakasza érintett, de gyakori a vastagbél gyulladása is.


Annak ellenére, hogy a pontos okot nem ismerjük, vannak hatákony gyógyszerek.


Egyébként a net tele van jó leírásokkal erről a betegségről, keress rá a google-ban, csak ne írd el a Crohn szót :)

2009. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
21.26-os vagyok. Az én barátnőmnél kb 1.5 éve állapították meg hogy ez a betegség kínozza! A diagnózis előtt csak panaszkodott hogy egyes kajáktol borzalmas hasmenése van vagy iszonyatos gyomorfájdalma. Itt M.o.-n végbélen keresztüli vizsgálattal állapították meg ezt a betegséget vagy is hogy egy bizonyos bélszakasza gyulladásban van. 3 havonta kellene megismételnie ezt a vizsgálatot de képtelen rávenni magát olyan fájdalmas volt. A dokik szerint hihetetlen a fájdalomküszöbe...akkor gondolhatod. Ő mesélte hogy Német o.-ban már elavult ez a féle vizsgálat és ott vmi kamerás kapszulát nyeletnek le a beteggel és mikor kijön vissza kell vinni és a rögzített felvételt elemzik. Sajnos iszonyatosan drága lenne kijutni és megcsinálni. Pontosan nem tudom milyen vitaminokat szed de baromira nem mindegy mivel a szervezete felvevőképessége(ami a belekben van) oda van. Zsirban oldodó vitaminok kizárva. Az étkezése vmi iszonyatosan körülményes.Néha kockáztat de tudja hogy akkor napokig a kínok kínját éli meg. csak sózott csirke vagy pulykamell ill sajt... meg növényi alapu termékek... de ezek fogyasztása sokban függ az állapottol...az összetevőkre is nagyon kell figyelni. Gyógymódrol ő se tud csak a szabályok betartásárol. Ill sulyosabb esetben a gyulladt bélszakasz eltávolításárol. Számomra hihetetlen hogy a mai világban vannak ilyen betegségek amik ellen sokmit nem lehet tenni.
2009. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
kedves kukacoskodó... tök mindegy hogyan írod be a googl-ba sajnos a tényeken nem változtat. Az orvosi papiron chron-nak írják.
2009. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nem mindegy hogy hogyan írod be a google-ba! Ha mérvadó szakmai cikkekre kiváncsi az ember, akkor a "CROHN" a kulcsszó! Aki még le se tudja írni helyesen, abban annyira azért nem bíznék. A névadó amerikai orvost Burrill Bernard Crohn-nak hívták. Bővebben lásd itt:


[link]


És ha a kollégák elírták a zárójelentésen, akkor én kérek bocsánatot a nevükben is :) Az első időkben és is elszúrtam párszor :(

2009. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

14 éves vagyok.

11éves koromban állapították meg,hogy Chronom illetve Colitis ulcerozám van.

Hatvani kórházba jártunk..ott azt mondták tojás érzékenységem miatt jött ki,majd miután egy veszélyes gyogyszert kaptam tükrözés után egy órával hazaengedtek és még az sem mondták meg kell e jönni kontrollra.

Miután kiderült,hogy a gyógyszer miatt májnagyobbodásom lett Pestre a Heim Pálba mentünk.

Ott igazán figyelétek rám rögtön leállitották azt a gyógyszert amit Hatvanba kaptam. Megtükröztek mgéegyszer.Kiderült nincs is tojásfehérje alergiám.

Egy hétig benn tartottak kaptam gyógyszereket amiktöl a gyulladás normalizálodott.

Akkor Pentasát és Imuránt kaptam és szteroidot is,de azt nem kellett sokáig szednem.

Majd egy évig elvoltam rendeszeresen jűrtunk ellenőrzésre,következő évben izületi gyulladást váltott ki a betegségem.Orfiban vltam ott egy kis dózisú steroidot kaptam,majd a gyulladás megszünt.Mentünk vissza a Heim Pálba mert tudtuk az izületi gyulaldásom is a Chron miatt volt.

Kaptam az Imurán mellé (met akkor már rég elhagytuk a pentasát)Salazopyrint kiegészítésül.

Ez összel történt.Azóta teljesen jól vagyok (kopp-kopp:D)

Én nekem nincs semmiféle diétűm,igazábol nem is szeretnék.

Azt tudom,hogy életem végéig gyógyszereken fogok "élni" mert gyógyíthatatlan betegség,de remélem egyszer találnak rá gyógymódot.

Eddig nem keleltt műtét.nem vol sipolyom meg semmi..remélem nem is lesz.

2009. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

12:08 vagyok:


Ja és nekem hasmenéssel,véresz széklettel,fáradékonysággal kínzó hasfájással kezdődött minden..

2009. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is chronos vagyok. Nem kell megijedni, nem mindegyik olyan kemény, mit amit itt leírtak. Nekem annyi, hogy néhány ételtől megy a hasam, néhánytol nagyon fáj, néhányat meg kihányok. De csak meg kell jegyezni, hogy mit szabad, és a többit lehetőleg mellőzni.

Az én béltükrözésem egyáltalán nem volt fájdalmas, bódítottak, és nagyon figyelmesek/óvatosak voltak. Az egyetlen gáz az volt benne, hogy bent volt egy medikus srác is. Az kicsit kínossá tette volna, de bedrogozva (altató) egy idő után nem is nagyon fogtam fel, hogy mi van.

2011. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!