Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukámnak vese elégtelensége...

Anyukámnak vese elégtelensége van, írnátok a betegségről? Olvastam neten is utánna, de mégis annyi mindent nem értek.

Figyelt kérdés

Pl. hogy tényleg halálos? Úramisten..Meg a gyógyszereken kivül, hogyan éljen , milyen életmódot folytasson? Hogyan lehetne segíteni, hogy minél tovább tudjon élni ezzel a betegséggel?

Ismertek ezzel a betegséggel élőket?

Minden véleményre, tapasztalatra kiváncsi vagyok.

nagyon félek, azt hiszem hogy még mindig nem fogtam fel..


2011. júl. 28. 06:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne félj!


Bár valóban komoly betegség, de azért nagyon hanyagnak, nem törődőmnek kell lenni ahhoz, hogy valaki belehalljon. Úgy tudom a sószegény életmód nagyon fontos. nagyon sok ismerősöm van aki több éve (tíz évek) élnek dialízissel. (Ezt már súlyosabb esetekben alkalmazzák.)


Gondolj bele! A cukorbetegség is halálos betegség, mégis igen kevesen halnak csak és csupán ebbe bele.

2011. júl. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esküszöm, hog yén is ugyanezt mondtam anyukámnak, hogy ne aggodjon, mert a kezeléssel sok évet tud élni.. De tényleg így van..Anyukám, már nagyon régóta beteg, fáradékony volt egyfolytában, most meg lefogyott, de csak most volt hajlandó elmenni orvoshoz..Ezért félek, hogy mennyire lehet veszélyes..mert régóta rosszul volt...
2011. júl. 28. 07:44
 3/4 anonim ***** válasza:

De most már tudjátok mi a rosszullétek oka. Gondolom kapott gyógyszert és az orvos elmondta neki, hogy mire kell odafigyelnie az étkezések során. Nem tudom, hány éves vagy, de talán beszéld meg anyuddal és kísérd el te is az orvoshoz. Tudsz te is tőle kérdezni és ha minden infód megvan, akkor oda tudsz figyelni minden apró részletre.


Az általad leírtakból számomra az jön le, hogy anyud is fél. Te legyél magabiztos, ne lássa rajtad, hogy aggódsz érte. Csak a tetteidben tükröződjön ez. Biztasd, bátorítsd, önts bele lelket, nehogy még a depresszió is utolérje.

2011. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak most fedezték fel..még diagnózist sem állitottak, még hátra van a legfontosabb kivizsgálása, de megmondta már az orvos, hogy biztos, hogy erről van szó. Szóval még se kezelés, se gyógyszer. Vagyis na, ilyen alap gyógyszereket felirt, de még nem a konkrét kezelésre..

Igen ő is fél, én meg neki nem mutatom, sőt bátoritom!! De közbe nagyon be vagyok pánikolva, mert nem értem ezt a betegséget.. És tényleg remélem, hogy lehet kezeléssel sokáig életben maradnia..

Köszönöm a biztató szavaidat.

2011. júl. 28. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!