Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen orvoshoz menjek, ha...

Milyen orvoshoz menjek, ha azt szeretném kivizsgálni, hogy miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
A részletekbe nem merülnék bele, de sajnos nem fogyok semmit, és mindenképp ki akarom vizsgáltatni magamat, de nem tudom milyen típusú orvost keressek fel. Esetleg belgyógyászt?
2011. márc. 24. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Sanszos egy pajzsmirigy vizsgálat. A háziorvosodnak mond el,és ad beutalót,amúgy szerintme belgyógyra kell igen.

Egyébként ha kicsit kifejtenéd talán tudnék segíteni,hogy az étkezéseddel,életmódoddal van e probléma hogy szükséges e egyáltalán az a kivizsgálás (persze ártani sosem árt.)

Az sem mindegy hány kiló vagy jelenleg (mennyi a súlyfelesleged).

2011. márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Háziorvost, aki ad beutalót belgyógyászatra vérvételre, olyanra, ahol endokrinológia is van. Ott vesznek vért, vizeletmintát is kérnek és első körben ott kiderül, hogy a pajzsmirigyeddel vagy a vércukroddal van-e baj.
2011. márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a háziorvoshoz és ő beutalgat, és valósznű hogy komplett szűrővizsgálatokon fogsz átesni (vérvétel, ultrahangok). Ilyenkor ha nem vagy biztso, hová menj, menj a házidokihoz, beutal, ha nem, akkor megmondja, mit csinálj.
2011. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ja, én pont ma voltam egy ilyenen, egy cipőben járunk.
2011. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Örömmel látom, hogy sok tanács érkezett :)

A probléma egyébként a következő: Nem vagyok túlsúlyos, de igencsak rám fér az alakformálás, tudjuk, hogy a zsír kevesebbet nyom ,mint az izom. Elkezdtem tehát sportolni, heti 3-4 alkalommal futok 40 percet és hasonló mennyiséggel csinálok különböző alakformáló tornákat, erősítő edzéseket. Több hónappal később azonban még semmi változást nem észleltem, sőt! Ezért gondoltam, hogy kombinálom fogyókúrával, hátha segít. A 90 napost több,mint egy hónapja csinálom így sporttal, de még mindig nem fogytam egy dekát sem, mondjuk én centikben mérem, mert nálam az a mérvadó, de még abban sem tapasztaltam változást :( Emiatt eléggé el vagyok keseredve, mert több éve van problémám az alakommal, és végre elhatároztam magam, de nincs változás. Egyébként az, hogy napi 1-2 órát sportolok nekem nagy időpocsékolás, mert most fogok érettségizni és nem ezzel kéne eltölteni az időmet.

2011. márc. 25. 22:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Az étrended lenne a legfontosabb,és pont azt hagytad ki! Most érettségizel,még fiatal vagy ,nem kizárt de nem is a te korosztályodra jellemző a pajzsmirigy probléma.

Az nagyon jó,hogy leirtad nincs rajtad nagy felesleg,sejtettem is.Kis felesleg sokkal nehezebben megy le. ha az étrendedről bővebben irsz tudok segiteni,hogy min változtassmhány cneti vagy ésh ány kilo?

Akinek hormonális gondjai vannak,azok általában nagyon kövérek,vagy nagyon soványak.Ha csak kievés hájad van,és az nem akar eltünni,akkor valoszinüleg nincs ilyen problémád csak rossz az étkezésed.

Bocsi a hibákért,kcisit bevagyok baszva

2011. márc. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!