Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek törés lehet? Vagy...

Szerintetek törés lehet? Vagy csak rándulás? Menjek orvoshoz szerintetek?

Figyelt kérdés

kb. 3 napja a suli lépcsőjéről lecsúszott a bokám. 4 lépcsőfokot csúszott, a lépcső alján kitekeredett, én meg ráestem. 2percig azt se tudtam, hol vagyok, később vizes törülközőt tettünk rá és valamennyire elmúlt a fájdalom. Másnap reggelre feldagadt. Rá két napra körbe megkékült(a dagadás nagyjából leszállt) . A gyógytornász nem mert hozzányúlni, nehogy vérrög legyen. Most így néz ki a lábam:

[link] Szerintetek csináltassak röntgent? Ha ín-szalag sérülés van, azt a röntgen kimutatja?


2011. okt. 18. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem törés nincs, akkor jóval dagadtabb lenne a lábad. Azért nem ártana megmutatni egy orvosnak, mert elég csúnya.
2011. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem amikor eltört, akkor nem múlt el a dagadás és hatalmas volt, ráadásul az nagyon fájt.

de egyébként ha eltört akkor szúróan kellene fájnia

2011. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezzel menj el orvoshoz, biza ez lehet törés, de lehet repedés, ficam, repedés... de menj el...
2011. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Opsz... kétszer írtam a repedést
2011. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom mindenkinek:)
2011. okt. 18. 19:46
 6/7 anonim válasza:
Nagy valószínűséggel ez egy külső bokaszalag rándulás. Rosszabb esetben részleges szakadás. Minden képpen egy MR vizsgálatot csináltass!. maximum kapsz 4 hétre levehető rögzítést.
2011. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos,de szerintem részleges ínszalagszakadás. Velem is ez történt,csak én tesi órán esetem rá a kifordult lábfejemre. Akkor fájt,de utána ahogy járkáltam nem tűnt vészesnek. Akkor kezdett el nagyon fájni,mikor hosszabb ideig ültem. Elmentem az sürgősségire, nálam egy röntgent csináltak,meg jól megtapogatták,kérdezték,hogy mikor fáj. Öt hétig rögzítőt kellett viselnem és nem tesizhettem.
2011. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!