Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valakinek van még rajtam...

Valakinek van még rajtam kívül darázs és méh fóbiája?

Figyelt kérdés

A múltkor a hajamba is szállt egy kecskedarázs amit barátom lepöckölt de utána vagy 20 percig biztos sokkba voltam ha megcsíp tuti ott fulladok meg.


Hozzátenném, hogy életembe nem csípett még meg darázs vagy méh úgyhogy nem tudom, hogy allergiás vagyok-e rá pedig biztosan mert minden nagyavajára allergiás vagyok..


Ha pedig közelít egy darázs egyből menekülök ha meg berepül a szobámba addig nem megyek vissza míg ki nem rakták vagy le nem ütötték.


2011. márc. 26. 09:08
1 2
 1/15 anonim válasza:
De örülök, hogy nem vagyok egyedül (: Én tiszta sokkos leszek, amikor a közelembe kerül egy, múltkor el is sírtam magam. Nem tudom miért félek tőlük ennyire, engem se csípett meg még soha.
2011. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

én is nagyon félek tőlük, tisztára lesokkol, ha rámszáll egy, és kiakadok. engem már csípett meg darázs nem is egyszer, és tudom, hogy nem egy halálos dolog, fáj fáj, de semmi különös, mégis rosszul vagyok tőlük.

viszont most már nagyjából megtanultam nem foglalkozni a gondolattal, és többnyire sikerült elengednem ezt a fóbiát, és azóta sokkal kevesebb darázs jön a közelembe. attól a kevéstől ugyanúgy kiakadok, de legalább nem zaklat annyi :D

2011. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én sajnos allergiás vagyok rá (ügyeletre is kerültem már mert feldagadt mindenem meg mindenhol kiütések jöttek ki, az arcom minden részétől a lábujjamig...), szóval én is próbálom elkerülni őket, ha látom h jön :D azóta tartok itthon Calcium injekciót. Egyébként ha hisztériás kapálózásba törsz ki, akkor biztos megcsíp. Lassú mozdulattal el kell menni mellőle, vagy megvárni míg elszáll, ha kapálózol meg bántod, akkor meg fog csípni.
2011. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Juj, dettó én is ilyen vagyok. Ha csak meghallom a zümmögését, máris rohanok befele...
2011. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na ez jó hír...illetve mégsem de azért megnyugtató, hogy nem csak én vagyok ilyen félős:) :-(
2011. márc. 26. 11:38
 6/15 anonim ***** válasza:
pár éve amikor minden hétvégén kijártunk a nyaralónkba nagymamámékkal (ott nagyon sok a darázs) mindig zaklattak azok a dögök, és ha csak a közelmbe jött egy mindig kabáltam, hogy MAMAAAAAAA, nagymamám pedig jött, és halált megvető bátorsággal mentett ki a gonosz kis szörnyek karmaiból :D így visszagondolva vicces, de tényleg nagyon ki tudtak borítani
2011. márc. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia detto én is rettegek tőlük én már egyszer kórházba is kerültem miattuk mert annyira bedagadok a csipések után kb egy narancs méretű dudor lezs rajtam:S valakinek halált is okozhat egy csipés ha nem kap időben inekciot de ne fessük az ördögöt a falra. Tartsuk magunkat távol és probáljunk ovatosan elmenekülni..
2011. márc. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

én is itt vagyok! :)

Rettegek, bár soha nem csípett meg darázs, méh igen, de az is álmomban.

Jó lenne ezt kezelni valahogy, mert engem már nagyon idegesít ez a hülyeségem:)

2011. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer még kiskoromban (kb. 4-5 éves voltam) megcsípett egy darázs a fülemen. Azután évekig minden este megpirosodott a "darazsas fülem" (a bal). Nem fájt, csak meleg volt, megdagadt egy kicsit, és piros volt. Nem tudom, hogy miért, de talán ezért van ilyen fóbiám. A méhektől félek, a darazsaktól nagyon félek, a dongóktól rettegek, a lódarazsaktól pedig szinte összezarom magam. Ha a közelembe repül egy dongó, akkor meg sem merek mozdulni, szinte ledermedek, mert attól félek, hogy megcsíp, ha megmoccanok. A méhektől ennyire nem rettegek, azok mellett el merek menni, de nem mernék feléjük suhintani. Inkább hagyom őket. A darazsakkal is kb. így vagyok, bár azoknak a közeléből inkább megyek.

Érdekes ez a fóbia, mert a méhek nem csípnek olyan hatalmasat. Egy-két órán keresztül ég a csípés helye, de ki lehet bírni. Egyszer már egy méh is megcsípett a combomon (jobbon), de túléltem. Egyszerűen csak félek tűlük.

De van olyan ember, aki a pókoktól fél, és nem tudja megmagyarázni, hogy miért szarja össze magát egy ártalmatlan kaszáspóktól (amit egyébként én még arrébb is lökdösök az ujjamal, ha nem akarom, hogy baja legyen, mert mondjuk lezsedem a hálóját takarításnál), de egyszerűen retteg tőle.

Van, aki meg a kutyáktól retteg.

Olyan férfiak is vannak, akik még csak rá sem mernek nézni a szép nőkre. Közben meg a nő (nyilván a szép nő :)) a világ egyik legszebb teremtménye.

Tehát egyszerűen szólva. Mindenki fél valamitől. Mi a méhecskéktől meg a darazsaktól meg a dongóktól félünk.

2012. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Megnyugtató nekem is, hogy nem vagyok ezzel a problémával egyedül.

Nagyon félek a darazsaktól, méhektől (de a darázstól jobban), és ezért sokszor kerülök rossz helyzetekbe, például, évzárón, amikor valaki verset mondott, rászállt a vállamra egy darázs, mire sikoltozásban törtem ki, és elrohantam.. :( Mindenki hülyének nézett, annak is éreztem magam. Nagy szerencsém volt, hogy nem csípett meg a darázs. De utána 20-30percig sokkot kapva remegtem..:( Kellemetlen dolog ez, valahogy le kéne szoknom róla.

2012. jún. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!